Piotr Miączyński
Od ponad dekady dziennikarz gospodarczy GW. Współautor książki "Fortuna po polsku" oraz „Łowców Milionów".
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Można nie płacić abonamentu RTV.

I jak na razie nikt nikomu z tego powodu nie jest w stanie nic zrobić. Bo jeśli ktoś ma niezarejestrowany telewizor i nie płaci to ukarać go nie można bo nie ma kto tego zrobić.

Owszem teoretycznie pracownicy Poczty Polskiej są upoważnieni do przeprowadzania kontroli w tej sprawie i nakładania kar (trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej).

Przyjmijmy radosne założenie, że taki kontroler dziwnym trafem zapuka do drzwi Kowalskiego. I co? Ten go zwyczajnie nie wpuści. Koniec sprawy.

Wcale nie lepiej dla finansów mediów publicznych jest w sytuacji gdy ktoś ma zarejestrowany odbiornik i się omyka z płaceniem abonamentu.

Poczta owszem hurtowo rozsyła do dłużników zawiadomienia o zadłużeniu. Informuje w nich, że: "W przypadku braku uregulowania należności zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu przymusowego ściągnięcia należności w trybie egzekucji administracyjnej, co spowoduje obciążenie dodatkowymi kosztami prowadzonej egzekucji".

Pytanie tylko brzmi jak niby Poczta może domagać się egzekucji tych pieniędzy. - Obecny stan prawny nie pozwala na egzekwowanie przez operatora publicznego opłat abonamentowych w trybie przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, mimo iż art. 7 ust. 3 ustawy o opłatach abonamentowych stanowi, że przepisy tej ustawy stosuje się do opłat abonamentowych - tłumaczył w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister infrastruktury już dwa lata temu.

Dlaczego? - Ustawa ta nie określa przedawnienia zarówno co do obowiązku uiszczania opłat abonamentowych wynikającego wprost z ustawy, jak i uiszczania należności z tytułu braku rejestracji odbiorników RTV ustalanych w drodze decyzji administracyjnej; nie ustala też terminu zapłaty wymaganej należności w razie stwierdzenia używania odbiorników bez rejestracji ani nie upoważnia do tego organu wydającego decyzję - wyjaśniał wiceminister.

Wydawało się, że ten prawny dylemat rozwiązał marcowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Sędziowie stwierdzili, że "po upływie ustawowego terminu uiszczenia abonamentu (25. dzień miesiąca) Poczta może wystawić tytuł wykonawczy i skierować go do właściwego naczelnika urzędu skarbowego".

Ministerstwo Finansów wcale się jednak nie pali do ściągania należności wynikających z abonamentu. Tłumaczy Poczcie, że na podstawie obecnie obowiązujących przepisów taka egzekucja jest niemożliwa. Trzeba wpierw zmienić prawo, a dopiero wtedy urzędy skarbowe będą mogły ścigać za niepłacenie abonamentu.

Spotkania w tej sprawie między resortem a Pocztą trwają.

Znając życie, urzędników, i zapał resortu finansów do egzekucji abonamentu - potrwają jeszcze długo.

Nie należę do fanów abonamentu RTV ale obecna sytuacja to kpina. Z prawa. Z ludzi, którzy płacą to ustrojstwo. I z samych mediów publicznych też. Czy dobrze pamiętam, że miłościwie panujący nam premier obiecywał nam likwidację tego wynalazku?

 

czwartek, 26 sierpnia 2010, miaczynski

Polecane wpisy

Komentarze
2010/08/26 22:17:58
Nigdy nie płaciłem, nie płacę i będę płacił na TVP...
-
Gość: pwkam, 193.58.232.*
2010/08/27 03:56:25
Nie powinno być podatków, których nie można ściągać. Abonament w obecnym kształcie moim zdaniem nie ma racji bytu.
-
2010/08/27 05:59:13
Miłościwie panujący nam premier obiecywał o wiele więcej i jak zwykle nici z obietnic. Łatwiej jest stanąć na głowie niż wierzyć politykom
-
Gość: alek, *.xdsl.centertel.pl
2010/08/28 15:47:34
Nie wiem dlaczego do tej pory nie rozwiązano tego problemu.
W ubiegłym roku w mediach niemal codziennie o tym problemie dyskutowało wiele tzw. "mądrych głów".
Przypomina mi się jak w PRL-u co roku w okresie żniw brakowało sznurka do snopowiązałek.
I wtedy także ciągle o tym dyskutowano bez żadnych rezultatów.
-
Gość: Tojo, *.pz3-nat.espol.com.pl
2010/08/30 11:46:16
Jak można płacic abonament skoro niema anten zbiorczych jak było dawniej, kablówka założyła gniazdko wejściowe antenowe za które płacę co miesiąc ale odbiór jest fatalny,dopiero gdy założyłem satelitarną za którą co miesiąc płacę odbiór telewizyjny jest super,w tym pakiecie jest 1,2,3,ja uważam ze płacę abonament RTV telewizji satelitarnej,dlatego uważam żeRTV powinno ściągać abonament od telewizji satelitarnych w przeciwnym razie ja płaciłbym podwójnie,chyba to logiczne.
-
Gość: norka, 178.73.48.*
2010/09/01 17:23:37
Ja nie płacę abonamentu, bo nie oglądam tego czegoś co zostało nazwane telewizją publiczną, to były kpiny z odbiorcy. A utrzymywać armii nierobów, pyszałków i arogantów, karmiących mnie jakąś niestrawną papką i kasujących za to miesięcznie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, nie zamierzam.
-
Gość: ofiara balcerka, *.adsl.inetia.pl
2010/09/11 02:08:57
tvp coraz niżej celuje, coraz bardziej upodabnia się do tvn i polsatu, cienkie wiadomości, beznadziejne tańce przy rurze i inne temu podobne "programy rozrywkowe" często-gęsto opłacające jakąś licencję... za co i komu ja mam płacić w tej zmowie pospolitych mediów?
PS. ta bezsilność prawa jest niebywała! nie ma to jak porządek a la demokracja;)
-
Gość: szarak, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/11/18 18:07:47
Abonament rtv jest niekonstytucyjny. Gdyby był to każdy sklep RTV powinien informować odpowiednie instytucje o tym że Kowalski kupił telewizor czy urządzenie zawierające radio np. mp3, komórkę itp. To absurdalne. Poza tym płacić np za reklamy w publicznej? Kolejny nonsens.. Nie wierzę że TVP nie może zarobić na utrzymanie swoje i swoich pracowników. Najprościej jest je wykraść z kieszeni podatnika- po co wysilać się w inny sposób? Kto mi zabroni posiadania niezarejestrowanego telewizora w domu? Przecież nie muszę go używać do oglądania programów telewizji publicznej, są przecież telewizje kablowe itp z ciekawą ofertą. Poza tym płaci się już państwu podatek przy zakupie tego mebelka. Abonament powinien być dawno zniesiony- jest anachroniczny- w niczym nie przystaje do rzekomej demokracji w naszym kraju i możliwości podejmowania nieskrępowanego wyboru Tak nawiasem to na kartonach z telewizorami powinni umieszczać napisy w rodzaju: WSPÓŁWŁASNOŚĆ TVP- PO ZAKUPIE NIE ZAPOMNIJ ZAPŁACIĆ HARACZU ;)
-
Gość: plastuś, *.adsl.inetia.pl
2011/11/04 05:19:15
Poruszam jeszcze raz temat: Czy płacić abonament RTV ? Płacę abonament telewizji satelitarnej . Jak uszkodziła mi się antena przez tydzień nie oglądałem nic.
Uszkodził się sam dekoder. Dlaczego poczta przysłała mi zawiadomienie
o zadłużeniu od 2006 roku z odsetkami ???? skoro nie daje nic i dlaczego domaga się opłat ??? a bez nowego dekodera oglądanie TV było niemożliwe. To ja poniosłem koszty by oglądać TV. Radia nie posiadam i w samochodzie też .
Dobrze pamiętam, że Premier Tusk obiecywał zlikwidowanie tego dziwnego haraczu.
Ten dylemat prawny podobno rozwiązał Trybunał konstytucyjny i na czym stanęło ?
Czy ktoś mi odpowie ?
-
Gość: Jurek, *.play-internet.pl
2011/11/04 13:23:59
Dziś moja rodzicielka dostała do zapłacenia za kilka lat wstecz 1600 PLN !!! za abonament RTV - z 7 dniowym terminem płatności i straszonkiem o komorniku i odsetkach - LUDZIE PRZEBUDŹCIE SIĘ !!!! Gdzie tu logika ? Niedługo będzie trzeba zapłacić za możliwość oddychania (swoją drogą pewnie jest to już zawarte w którymś z podatków Półtuska). TV publiczna jak wszystkie inne emituje reklamy i nie może z nich wyżyć ? Dlaczego mamy płacić za coś czego "nie zamawialiśmy" i nie chcemy ? K.... ! co za kraj ?! Emigracja to rewelacja i niebawem jedyne wyjście z tego g....a.
-
Gość: klik, *.net.stream.pl
2011/11/17 10:14:07
Ja i mój mąż pracujemy zagranicą, jesteśmy w kraju raz na rok i jak przyjeżdżamy do domu to nie oglądamy telewizji z braku czasu- czy my też musimy płacić abonament?. Dlaczego stacje prywatne potrafią się utrzymać z reklam, a telewizja publiczna nie? Mam dość naszego kraju, nikt już nie czuje się bezpiecznie.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/11/25 17:55:14
A oni się smieją z tego !!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/12/03 17:48:19
zrobić w paliwie będzie po 12zl
-
Gość: janusz, *.backiel.com.pl
2012/01/19 15:46:20
ja zwariowałem koniec komentarza
-
2012/01/20 20:08:10
wstrzyknac KROKODYLA temu KNOTOWI jakim jest televizja publiczna i radio , nastepne g*wno ktore wmawia ze jest fajne i ,potrzebne
potzrebna ta TV i Radio publiczne jak szankiet na ch*ju
sprzedac to jak PGR-y i nie wmawiac ze jest to komos potrzebne , bo jak ktos chce to sobie wykupuje tvN , PolsatCyfrowy czy Canal+ i publiczna ma w D*U*P I E
zaorac to gowno
-
Gość: , 178.212.127.*
2012/01/25 22:46:48
W radiu to tylko same "wygrane" konkursy i też się nie może utrzymać .
Telewizja to bubel , nie ubliżając Panu Leszkowi .
Nie oglądam tego g...a !
-
Gość: Ropuch, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/01/29 06:50:17
Jak mi wiadomo to ten cały abonament to jest opłata za posiadanie odbiornika rtv a nie za odbiór tv i radia. A jak mam monitor komputerowy z możliwością odbioru tv to chyba za monitor nie muszę płacić.
-
Gość: , *.swidnica.mm.pl
2012/01/29 12:33:20
abonament bede placil jak zaczna wszyscy placic a tak mam to w dupie.pozniej zarabiaja po150 tys zlotych jeszcze im malo won zeby jeszcze cos w tej telewizji bylo ciekawego narra.
-
Gość: , *.toya.net.pl
2012/01/30 17:38:07
abonament jak w PRL-u za posiadanie to jak z tym milicjantem - ;za niemanie dowodu mandat;
-
Gość: Sławek, *.zb.lnet.pl
2012/02/04 20:27:46
Dlaczego mam płacić na tv publiczną ? a, czemu nie na polsat czy tvn ? Dlaczego państwo tak wybiórczo do tego podchodzi ?Przecież TVP też może się utrzymywać z reklam,a jeżeli już się płaci,i to czemu naziemnie nie ma programów takich jak TVP sport, czy TVP kultura ? Polskiego radia nie słuchałem już 10 lat ,, więc dlaczego mam za nie płacić ?
-
Gość: e.pach, *.cpe.smnt.pl
2012/02/11 21:17:06
ani tv ani,radia nie ukradłem ,kupiłem legalnie za gotówkę a,tu mnie jeszcze dodatkowo ,dożywotnio jakieś raty naliczają,to jest polska właśnie,wstyd mi jest za miejsce mojego urodzenia.
-
Gość: anonymous, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/02/15 08:43:46
W ramach walki z systemem polecam nie chodzić do kina, nie kupować płyt, nie używać ms windows, nie oglądać TV a jeśli już to nie płacić abonamentu.
-
Gość: gabi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/02/19 17:29:55
ja proponuje tym co dostali wezwanie do zaplaty abonamentu ,odeslac go naszemu jasnie panujacemu tuskowi ktory wzywal narod do nieplacenia tego haraczu,niech on reguluje .
-
Gość: , *.xdsl.centertel.pl
2012/02/21 19:23:50
ja nie bede placic za reklamy.malo kiedy ogladam telewizje nie ma co ogladac bo sa same reklamy place za satelite i uwazam ze wystarczy
-
2012/02/23 15:05:44
30 lat bez szemrania płaciłem abonament. Do momentu kiedy dowiedziałem sie od Danuty Waniek, że jestem jednym z 50% głupców, którzy go płacą. Pozostałe 50% nie płaci i ma się dobrze. Zacznę płacić, kiedy z owych 50% nie płacących przez 30 lat zostaną ściągnięte zaległe należności wraz z odsetkami.

pzdr
-
2012/02/23 15:35:10
Fajny blog- często tu zaglądam. Czekam na kolejne wpisy. W miedzy czasie zapraszam do siebie tajemnicawiary.blox.pl. Pozdrawiam
-
Gość: Ad, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/03/06 09:59:08
Dostałwm 1300 do zapłaty. Nigdy nie miałem telewizora bo za komuny ( czarno - biały)miała go moja żona. Teraz żona uzywa platformę Polsatu , nie jestem właścicielem tego mieszkania. Polsat transmituje róenież TV1, jeżeli sprzedaje ten kanał w pakiecie to chyba za niego COŚ płaci. Jak nie zapłacę polsatowi to wyłączą panel lub zdejmą program z panelu. Jak żona nie płaci za TV 1 to mogą go odłączyć . W czym jest problem?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/03/09 00:13:28
Prezydent KACZYŃSKI w ramach wetowania wszystkiego co popadnie zawetował jeszcze za swego życia wchodzącą ustawę znoszącą płatny abonament rtv. Też postanowiłem nie płacić tego ustrojstwa. Nie będę utrzymywał pensyjek prezesów, redaktorów i kogo tam jeszcze. Nie zamawiałem telewizji jaka jest obecnie w Polandzie. Telewizor służy jako podstawka do kwiatów, radio mam w telefonie. Czy posiadając telefon komórkowy automatyczne staję się płatnikiem abonamentu ?
-
Gość: Lopek, *.dynamic.chello.pl
2012/03/26 17:39:21
Mamy w Polsce wysoko-kwalifikowanych prawników więc niech się wypowiedzą czy można domagać się zapłaty za coś(abonament rtv) skoro z nikim nie podpisywałem umowy na dostawę sygnału telewizji publicznej do miejsca zamieszkania a skoro nie ma umowy -nie ma tematu prawda?
-
Gość: ad, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/04/10 06:59:45
Nadawanie jest szkodliwe dla zdrowia ,to jest wielka mikrofalówka!!! abonament za nadawanie to niech mi zapłacą za te nowotwory
-
Gość: ryszard, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/05/05 07:58:56
piosenkarz za zaspiewanie piosenki co pies z domu ucieka dostaje od tv nawet 50 tys.zl ja musze na taka sume pracowac 2lata bez komentaza.
-
Gość: Bredzisła Bul, 212.160.172.*
2012/05/17 11:28:47
Przeca plemiel wszystkich lemingów, niejaki konDONek nawoływał, ze płacenie i wymaganie płacenia abonamentu jest "niemoralne"! PO_lszewia nawoływała do jego niepłacenia i zapowiadała zniesienie "tej niesłusznej opłaty", "drenującej kieszenie obywateli..", więc co jest...??!
Ja nie płace, bo "wierzę" w uczciwość Tusko_matoła i spijam mądrość z jego ust!

A ty adef221.neoplus.adsl.tpnet.pl chyba trawą się nawalasz...??? To co tu odstawiasz, to jest "kabaret" w stylu PO_lszewii. Widzenia masz, czy zwidy, że niby śp. prof. L. Kaczyński coś takiego wetował...?
Jesli chodzi o ilość wet, to w porównaniu z TW Alkiem (Kwasem), śp. prof. L. Kaczyński był wyjątkowo oszczędny. A pzrecież nikt nie zarzuca "meżowi stanu" (Kwasowi) a la białoruś, że nadmiernie wetował...
-
Gość: , *.xdsl.centertel.pl
2012/08/07 14:46:36
tak Kaczyniski ten myłek zawetowal ustawe o nie placeniu abonamentu
-
Gość: Adam, 46.174.224.*
2012/08/31 19:57:18
Niech oni z Poczty SEJM RP straszą a nie biednych ludz którzy zaniechali dalszego płacenia i mają SATELITY za 10 zeta z POLSATU . Straszą mie i nalyczyli sobie na ( PREMIE )1567 zł. niech S P A D AJ Ą na szczaw z siekierą .
-
Gość: Madga, 80.50.232.*
2012/09/25 17:13:09
Zgodnie z Kodeksem spółek prawa handlowego abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy.

Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie umownego zobowiązania. TVP SA, jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA.
-
Gość: jaGościu, *.smevpn.tpnet.pl
2012/10/02 07:40:20
30 lat płacę! A muszę kupić dekoder w tej samej cenie co niepłacący!!!!!! JAKA to MOTYWACJA!!!!! Gdzie sprawiedliwość!! Nadmieniam że z chwilą wyłączenia analoga,przestanę płacić!!!
-
Gość: offka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/10/03 15:03:52
Magda, dzięki za sensowny komentarz. Dokładnie to samo powiedziała mi dziś naprawdę mądra prawniczka. I dlatego nie zapłacę 1620 zł, do czego Poczta Polska wezwała mnie stosownym pismem.
-
2012/11/04 16:38:49
Pani Magdo!Ja również dziękuje za sensowny komentarz,bo sama wiem jak to jest z naszym bezprawiem,gdyż o mało nie byłam jego ofiarą w bardzo "szanowanej" polskiej instytucji.Wiekszośc komentarzy jest wyrazem oburzenia i ja to rozumiem,ale wyjście z sytuacji jest tylko na drodze prawnej.Czy jest Pani w stanie podać z jakiej podstawy prawnej korzystala Pani prawniczka?
-
Gość: Ewa G., *.lw.lannet.pl
2012/12/08 17:44:06
Właśnie dostałam pismo z Urzędu Skarbowego w sprawie natychmiastowego zapłacenia zaległego abonamentu , jeżeli tego nie zrobię zostanie zablokowanie moje konto bankowe.I cóż mam zrobić w takiej sytuacji ? Niby bezprawnie żądają abonamentu a swoje robią za pomocą US .
-
Gość: p.torba@wp.pl, *.dynamic.chello.pl
2013/01/02 12:23:06
Płaciłem bo byłem tak wychowany. Krew mnie zalewała, gdy słyszałem ile biorą szarpidruty, w czepku urodzone lisy i czerwone wiśniewskie, A najbardziej wkurzały mnie amerykanskie/ beznadziejne/ reklamy. Cieszę się, że pozostało mi tyko dwa miesiące tej udręki. Dziwię się tylko, że dostrzegając potrzebę istnienia radia i telewizji społecznej a nie tylko biznesowej, niby kulturalni decydenci naszej RP utrzymują taką politykę prawną funkcjonowania abonamentu na prawach TACY KOŚCIELNEJ. Wstyd pseudoprawnicy i pseudoministrowie kultury.
-
Gość: danka, *.leon.com.pl
2013/01/05 16:32:01
płacę abonament ponad 30 lat ale obecnie zastanawiam się czy jest sens włączać telewizor i te bzdety oglądać ,rozmyślam żyć bez telewizora i wyrejestrować go chyba ,że nastąpi jakaś zmiana
-
Gość: ada, *.gtnet.net.pl
2013/02/05 20:59:45
Też tak myślałem do 25 stycznia 2013.Nie płaciłem abonamentu,nazbierałem przeróżnych
przepisów,wyroków itp dotyczących abonamentu a to Poczta Polska S.A nie ma prawa wystawiać tytułów, a to z telewizją nie podpisywałem żadnej umowy i wiele innych.25 stycznia 2013 stałem się posiadaczem 17 słownie siedemnastu tytułów wykonawczych
za 17 kwartałów wstecz na sumę ok.1800 zł podpisane przez naczelnika urzędu skarbowego w Zamościu.
-
Gość: bea, *.net.stream.pl
2013/02/10 18:33:02
No własnie czytam i czytam i coraz mnie z tego wiem umowy z TVPS.A. nie podpisywałam więc cóz nie płacić wezwania do zapłaty 1400 zł.koleżanka była u prawnika powiedział trzeba zapłacić nikt kto mial zarejestrowany odbiornik a przestał placić sie z tego nie wiwinie .Trzymam wezwanie i nie wiem być frajerem i zapłacić a jak sie okaże za jakiś czas że nie mieli prawa nas ograbić z tego haraczu to co wtedy zapukać do nieba???
-
Gość: MARIAN, *.warszawa.vectranet.pl
2013/02/11 11:32:30
mam telewizje cyfrową ale dostęp tylko do części telewizji publicznej. Dlaczego mam płacić cały haracz a telewizja mnie olewa. nie mam dostępu do TVP sport, seriale, kino polska, parlament. przecież na dalekiej prowincji nie ma dostępu do kablówki i nie ma dostępu do w/w programów. Programy stacji komercyjnych nie są opłacane z abonamentu a są w telewizji cyfrowej. Więc za co się płaci - nie rozumiem.
Tak jest w tej telewizji jak i w całym rządzie premieru Tusku.
-
Gość: yurgenson, *.static.espol.com.pl
2013/02/13 13:22:42
Witam! Rzeczywiście właściciele posiadajacy t.z. ksiazeczki -umowy zawierane z przed wielu wielu lat, zobowiazani byli ostatnia strona tej ksiazeczki do wyrejestrowania sie w razie wyjazdów,badz nie posiadania odbiornika, Każdy kto tego nie dokonał, obecnie obciążany jest kwotą zaległa, gdyż umowę uważa sie za aktualną. Wystarczy wyrejestrować -na ostatniej stronie jest opis i temat umowy załatwiony. Sprawa odbiorników Tv czy sie komuś podoba czy nie ma sie tak : jeżeli posiadamy odbiornik TV i korzystamy z niego przy podłaczonych urzadzeniach zewnętrznych typ.dekodery sat,reslivery sat,i wszelki sprzęt podłaczany sygnałem poprzez euroskarta badz cincz, wówczas nasz odbiornik musi być zakwalifikowany jako monitor,gdyż nie pracuje w nim i nie jest użytkowana część elektroniczna tunera telewizyjnego, która to pozwala ogladać na nim telewizję zewnętrzną - naziemną,za którą tak właśnie żądają abonament. A wiec, nie mając podłączonej anteny do tunera TV znajdującego sie w odbiorniku, mamy jasną sytuację ,że nie korzystamy z odbiornika jako tv. Istnieje możliwość wymontowania modułu tunera,praktycznie z każdego tv, co uczyni go całkowicie monitorem,a co pozwoli nadal na korzystanie ze wszelkich dekoderów podłaczanych jak wspomniałem. W razie jakiej kolwiek kontroli jezeli nie mamy podłaczonej anteny i nie posiadamy takiej ,a za to korzystamy z dekoderów i innych odbiorników,nie ma mozliwosci żeby jaki kolwiek sąd uznał za własciwe ukaranie za nie płacenie abonamentu,gdyż taki fakt potwierdzamy odpowiednim protokółem dokonywanym podczas kontroli. Posiadając odbiornik przystosowany tylko do odbioru po tak zwanej niskiej czestotliwosci tz. euroskart i cincz, nie posiadamy odbiornika Tv !! POSIADAMY MONITOR
Wystarczy sięgnąć po definicję co to jest TV, a co to jest Monitor.
Ustawodawca niestety zmuszony jest do określenia tego faktu w odpowiednich przepisach,za nim w idiotyczny sposób wszystkich bedzie sie traktować jedną miarą,bo jest to bez podstaw prawnych robione.pozdrawiam
-
Gość: , *.96.227.221.tvksmp.pl
2013/03/03 10:22:28
abonament powinien płacic każdy ten kto pracuje, 0,5%
-
Gość: , *.netdrive.pl
2013/05/03 09:36:41
niestety żeby zakończyć umowę (książeczka) trzeba najpierw uregulować zaległość, i tu jest problem, bo sumy są duże.
Napiszcie czy ulegliście nakazowi.
-
Gość: d5, *.play-internet.pl
2013/05/24 15:50:47
To są kpiny i wyłudzanie pieniędzy od zwykłych ludzi. a kontrolerzy nieuczciwie piszą protokoły.
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2014/01/25 16:50:28
I ja dlatego nie płacę bo jeżeli mam płacić za posiadany odbiornik radiowy, lub telewizyjny to lekka przesada,to ja go sobie kupiłem za własne pieniądze,a państwo chce bym za niego płacił , lekka przesada - jak chcą bym płacił za posiadanie to w taki razie niech mnie najpierw zapytają czy chcę mieć odbiornik, i jaki, a dopiero jak mi9 go to złodziejskie państwo kupi to wtedy mogą żądać opłaty za posiadanie tego co mi kupili.
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2014/01/25 16:55:56
Jakoś nie mogę sobie przypomnieć kiedy to państwo polskie podpisywało ze mną umowę o jakikolwiek abonament. Tak więc pytam czy ktoś ma taką umowę pisemną z naszą telewizją ???????????
-
Gość: gość, *.197.88.28.edial.pl
2014/05/01 02:35:30
a ja nie mam ani telewizora ani radia i abonamentu nie muszę płacić
-
2014/05/01 03:08:30
a ja nie mam ani radia ani telewizora i abonamentu nie muszę płacić
-
Gość: , *.ksinternet.pl
2014/12/29 19:05:25
Płacę abonament i mam już dość same reklamy ,nic nie znaczące. W telewizji nie ma nic, same gwiazdy ,gdyby nie gołe tyłki nie miałyby nic do pokazania, ani nic do powiedzenia.No i oczywiście nieszczęśliwi rządzący,których my nie doceniamy.A tak się starają żeby poprawić sobie sytuację materialną,a ja płacę bo im mało.Sprzedam telewizor, radio i będę miała spokój.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/08 14:49:11
do duuuuuuuuuuuupy z tym gadaniem a zapłacic trzeba
-
Gość: polak, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/08 14:49:41
do duuuuuuuuuuuupy z tym gadaniem a zapłacic trzeba
-
Gość: , *.backiel.com.pl
2015/02/10 16:48:32
Mnie siedli z odsetkami za cały rok na emeryturę. Tak jak pisali na intrenecie emeryci renciści do odstrzału. Śmignął mi urząd skarbowy należności dla "tego TV" gdzie tylko widzę spasionych i wypasionych, wypowiadających się z "dużą wiedzą" polityków a nie na sali sejmowej z 20% frekwencją - bo chyba się tu nie czują. Dlatego po tym ściągnięciu wyrejestrowałem wszystkie odbiorniki na poczcie i mam spokój, a pobiera się i wypełnia odpowiedni druk na poczcie.
-
Gość: w210, *.play-internet.pl
2015/12/08 21:23:16
Mnie siedli na konto a banku , a Umowe z RTV ne otrzymałem choc prosiłem o nia od 3m-cy, od czasu jak sie do mnie ofiarowali po kasę.
Pisali ze płaciłem tam kiedys , ale mnie w tym czasie nie było w kraju więc nie mogłem , płacic , ale to nie dociera do nich i dostałem nakaz płatniczy na kwoetę 1736zł