Piotr Miączyński
Od ponad dekady dziennikarz gospodarczy GW. Współautor książki "Fortuna po polsku" oraz „Łowców Milionów".
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Uwaga na naciągaczy na Allegro. Nowy sposób - na zniszczony towar

Pani Eliza: - Kupiłam buty dla córki do konnej jazdy na Allegro. Buty 80 zł. Supersprzedawca ale miał negatywy. Buty miały być skóropodobne. Nie były. Zapakowałam je i odesłałam. 

Pani Eliza skorzystała z prawa do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od zakupu (bez podania przyczyny).

W tym celu składa się oświadczenie

Sprawa była teoretycznie czysta. Zakup przez „kup teraz” nie aukcja (przy aukcji - zwrotu w ciągu 10 dni nie ma).

Kiedy pani Eliza poinformowała sprzedawcę o swojej woli z entuzjazmu nie szalał. Szczeka jednak czytelniczce opadła gdy przesłał jej maila z informacją: pieniędzy nie oddam, buty zostały zniszczone.

Pani  Eliza przesyłkę dobrze zabezpieczyła, zaklina się też że buty były całe gdy je pakowała.

- Wiem na 100 proc. że nie były uszkodzone. Ten człowiek po prostu nie chce oddać pieniędzy. I nic nie można mu zrobić. Jest kompletnie nietykalny - oburza się pani Eliza.

Alarmowała w Allegro. Polecili jej kancelarię prawną która doradziła oddanie sprawy do sądu.

Była w Federacji Konsumentów. Tam usłyszała: a zdjęcia pani przed wysyłką robiła?

- Nie.

- To będzie bardzo trudno - skomentowano.

Z podobnymi przypadkami ludzie zgłaszają się tam często.

I co dalej? Nic. 80 zł przepadło. Pani Eliza dalej ma zamiar robić zakupy na Allegro. Ale teraz ma zamiar również robić zdjęcia.

- Tyle że tak naprawdę co mi da takie zdjęcie jeśli sprzedawca zacznie mi znów wmawiać że towar jest uszkodzony - zastanawia się.

----

update

Zgłosiła się poznańska kancelaria Działyński i Judek która chce udzielić bezpłatnie pomocy pani Elizie. Namiary na nią przekazałem czytelniczce.

 

piątek, 15 kwietnia 2011, miaczynski
Tagi: allegro

Polecane wpisy

Komentarze
2011/04/15 15:54:43
W Federacji Konsumentów chyba nie mają pojęcia o przepisach - konsument nie musi udowodnić, że buty były w porządku. To druga strona musi wykazać, że buty zostały zniszczone przez konsumenta.
-
Gość: Piotr Gajdowski, *.cable.dyn.petrus.com.pl
2011/04/15 16:43:11
No dobrze, a jaki jest dalszy ciąg tej historii? Skoro sprzedawca nie chce zwrócić pieniędzy, to powinien zażądać pokrycia kosztów drugiej wysyłki butów. Wysłałby buty do klienta i okazałoby się czy są zniszczone. Czy "dokumentacja fotograficzna" wysyłki miałaby jakąkolwiek "wartość dowodową" w przypadku sporu to nie wiem.
-
Gość: a, *.pools.arcor-ip.net
2011/04/15 18:24:47
skóropodobne, czyli nie ze skóry. Jak rozumiem, klientka dostała buty z drewna, gumy, skóry, szkła lub metalu, skoro nie były one skóropodobne?
-
Gość: zn, *.nplay.net.pl
2011/04/15 18:43:06
to ja również prosze o pomoc - kupiłem dysk na usb i okazał się uszkodzony (błedy) . Sprzedawca, osoba prywatna, twierdzi że podmieniłem dysk albo to skutek transportu. i sprawa tez utknęła - wykazanie czegokolwiek jest trudne.
-
2011/04/15 21:09:35
Też mnie zastanawia z czego mogły być buty, które miały być skóropodobne a nie były.
-
Gość: lv, *.vspace.pl
2011/04/15 22:07:11
A jaka różnica z czego były czy nie były? Powiedzmy, że odcień się nie spodobał. Może buty zwrócić w ciągu 10 dni bez podania przyczyny i tyle.
-
2011/04/15 22:08:51
Według mnie, historia była taka, że zakupione buty miały być skóropodobne. Okazało się, że buty były z prawdziwej skóry, więc się panie zdenerwowała i buty odesłała ;-)
-
Gość: tomek, 86.96.227.*
2011/04/15 22:16:38
Cały bajer allegro polega na tym że Pan dostanie od Pani wielkiego negatywa, którego sobie inni beda mogli przeczytać, a Pani nauczy sie że od gości , którzy maja negatywy sie nie kupuje ...
-
Gość: alegrowicz11, 31.60.179.*
2011/04/16 11:23:24
Bo nie ma nic gorszego niż zakup u supersprzedawcy na alledrogo. Tacy supersprzedawcy mają gdzieś roszczenai kupujących, uważają się za najmądrzejszych i nieomylnych. Kupuje się u zwykłych sprzedawców którzy traktują nas indywidualnie a nie jako masówkę. Ja unikam pseudosupersprzedawców i jestem zadowolony. A cała pomoc serwisu allegro w jakiejkolwiek spornej sprawie to tandetne odpowiedzi i brak pomocy, możesz liczyc tylko na siebie, allegro pobiera tylko opłaty tylko na tym im zależy
-
Gość: Magda, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/16 13:16:33
Iść na pocztę, włączyć nagrywanie w komórce, tam zapakować, od razu do okienka. Chociaż obecne modele spokojnie nagrają kilkadziesiąt minut w wystarczającej jakości.
-
2011/04/16 13:19:00
Co to jest "córka do konnej jazdy"?
-
Gość: zaciekawiony, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/16 13:37:22
Co to jest "od razu do okienka" na poczcie?
-
2011/04/16 13:49:39
Pilnuję się jak mogę podczas transakcji internetowych. Parę tygodni temu dałem się zrobić popisowo. Zleciłem wycenę usługi poprawek w stronie firmowej. Zwycięzca aukcji przyjął zlecenie, otrzymał materiały, a potem ... po kilku dniach dał negatywa za brak kontaktu (w odpowiedzi na moje maile!). Zdenerwowałem się, w odpowiedzi przedstawiłem historię kontaktów, dodałem kopie maili. Po wymianie ostrych zdań zleceniobiorca w odpowiedzi na moje usunięcie upublicznionych jego maili, zdjął swój negatyw i oto skutek: usługa nie wykonana, negatyw usunięty, ja już nie mam jak komentować oszusta i ... oczywiście nadal składa on swoje oferty w innych aukcjach, a ja co najwyżej mogę patrzeć na to z boku. Postaram się napisać więcej szczegółów na swoim blogu, by ostrzec przed cwaniakiem i jego metodami pracy.
-
Gość: cava, *.143.136.245.spray.net.pl
2011/04/16 13:50:16
mieszkam w Wawie, jak coś kupuje na allegro to tylko z odbiorem osobistym, po co mi takie niespodzianki...
-
Gość: arturx2, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/16 15:14:20
Kupujący w Internecie zamiast w sklepach to drugie pokolenie po kupujących na bazarach, z pudeł, od "baby" z koszyka. Taka polska mentalność - g. kupię ale teniej.
-
Gość: usmiech_nocy, *.play-internet.pl
2011/04/16 15:29:49
Allegro zależy na kasie.
Jakieś 2 lata temu wygrałam aukcję. Sprzedający odmówił sprzedaży towaru. Najpierw w czasie aukcji napisał, że nie sprzeda poniżej pewnej kwoty bo mu się to nie opłaca, a po informacji o wygranej aukcji napisał, że przedmiotu nie wyśle bo zniszczył przy pakowaniu. Odmówił zrobienia zdjęcia, telefon odebrał raz i udawał, że to nie on. Wpisałam negatywa, że odmawia zakończenia transakcji.
Jak wpisał mi negatywa zapisałam do Allegro z prośbą o anulowanie opisując sytuację i przesyłając korespondencję. Allegro oświadczyło, że mogę iść do sądu, bo moderacji komentarzy nie ma.
2 raz napisałam jak po 3 miesiącach sprzedający wystawił ten sam mój przedmiot 2 raz. Zgłosiłam namiary, poprosiłam o interwencję, bo ja ten towar już wylicytowałam, a odmówiono mi zakończenia transakcji
Allegro ma to w dupie.
Mogę iść do sądu.
Niestety szkoda mi zawracać głowę mojemu prawnikowi z powodu soft shella, który w sklepie kosztuje 300, a ja go wylicytowałam za ok.200.
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2011/04/16 16:08:22
Jest jeden ciekawy sposób aby ukarać takie sprzedawcę, wystarczy lewe konto na allegro i za pobraniem kupić jak najwięcej wówczas narazimy go na spore straty :-)
-
Gość: , *.ip4.netico.pl
2011/04/16 16:10:23
Od dawna wiadomo, że allegro to już nic innego jak tylko oaza hochsztaplerów i naciągaczy. O dobry towar i prawdziwego sprzedawcę tam trudno a jak juz jest to cena towaru i przesyłki jest wyższa niż na pasażu w najbliższym hipermarkecie. I po co sie narażać na oszustów, którym allegro zawsze idzie na rękę i broni ich do upadłego bo to oni płaca prowizje od wystawionego towaru! Tak to już jest na allegro, że sprzedawca zawsze będzie tam uprzywilejowany nawet ten co oszukuje, oszukuje ale płaci!
-
2011/04/16 16:16:32
A mi jeden burak nie chciał wysłać wygranego i zapłaconego towaru. Odpisywał na maile tylko na początku, telefonów nie odbierał. Poszedłem na policję z wydrukami maili i potwierdzeniem wpłaty, towar dostałem po tygodniu. Zrobiłem aferę, fakt. Nie w imię 70 zet. W imię zasad.
-
Gość: Arek, 78.104.151.*
2011/04/16 16:18:05
Historia mocno naciągana. To odbiorca paczki musi udowodnić, że zawartość jest zniszczona lub uszkodzona np. otwierając paczkę w obecności kuriera i sporządzając protokół zniszczenia. Jakieś opowiadania o robieniu zdjęć przed wysyłką to nieporozumienie, to żaden dowód, można towar zniszczyć po zrobieniu mu zdjęcia
-
Gość: miki, *.jmdi.pl
2011/04/16 16:43:51
Ja osobiście robię dużo zakupów w sieci, na allegro również. A co nie potrzebne sprzedaje. Najbardziej egzotyczne zakupy to Japonia, Australia, Islandia, wszystko zawsze dochodzi i jest ok. Oczywiście od czasu do czasu zdarzają się dziwni ludzie po drugiej stronie, ale to bardzo rzadko. Raz miałem taki przypadek że kupiłem rękawice motocyklowe, były za małe - więc je wystawiłem na aukcji. Kupił je pan, zażyczył sobie płatności przy odbiorze (wyjątkową się zgodziłem) wysłałem kurierem. Odebrał i na drugi dzień telefon że tu nitka wystaje, że tam jest dziura (a były zupełnie nowe) myślę sobie może nie zauważyłem więc nich odeśle to ja mu zwrócę pieniądze. Jak przyszły okazało się że nie ma żadnej dziury, ani wystających nitek są idealne. Sprzedałem je na następnej aukcji za dużo większą kwotę. Więc straty nie byłem. Morał z tego jest taki że szkoda czasu na niektóre osoby. Lepiej jest kupić lub sprzedać u innej osoby.
-
Gość: AAA, *.pool.mediaways.net
2011/04/16 16:56:53
Mam nadzieje, ze moj ulubiony Amazon NIGDY nie bedzie zrzeszal sprzedawcow z Polski. Genetycznych oszustow i naciagaczy. Amazon tez chyby nie powinien zgodzic sie na sprzedaz/wysylke do Polski.
-
Gość: DNA, *.bb.dnainternet.fi
2011/04/16 18:46:06
Oto całe piękno dziurawych przepisów konsumenckich w pełnej krasie...Ta pani nie powinna niczego udowadniać, to na sprzedawcy ciąży nie wywiązanie się z umowy kupna-sprzedaży. Może sobie mówić że buty zniszczyli nawet i kosmici, kobieta zgłosiła zły materiał a nie zniszczenie. Jeśli coś mu się "zniszczyło" to gdzie jest protokół szkodowy spisany z kurierem?
-
Gość: ikbhj, *.elartnet.pl
2011/04/16 18:52:11
To nie żaden "nowy sposób" tylko zagrywka jelenia który będzie miał kłopoty...
-
Gość: zgredek, *.bialapodlaska.vectranet.pl
2011/04/16 19:06:06
"Nowy sposób - na zniszczony towar"

Coś poza tym jednym przypadkiem? I to ma niby wystarczyć, żeby wywoływać burzę i linkować takie "istotne" dla spełczności internetowej sprawy na głównej stronie portalu? Więcej tu nie wejdę.
-
Gość: , *.torun.mm.pl
2011/04/16 19:33:42
A tak wogóle to na allegro zrobiło się drogo. Taniej jest juz kupowac wiekszośc produktów w sklepach internetowych. Telewizory średnio tańsze o 100-150 zł niz na aallegro.
-
Gość: kroolik, 77.236.28.*
2011/04/16 20:00:06
Często kupuję na Allegro i mam bardzo dobre doświadczenia. Negatywa wpisałem bodaj raz, w pozostałych wypadkach sprzedawcy zawsze byłi w porządku nawet, jak zwracałem towar. Moim zdaniem system komentarzy załatwia sprawę. Ile razy można się nie wywiązać, żeby nie załapać kilkunastu negatywów. Po prostu jak wybieram towar, to sprawdzam komentarze i poniżej wyniku 98,5% pozytywów nie kupuję.
-
Gość: poznaniak, *.173.22.16.tesatnet.pl
2011/04/16 20:26:11
na ebay taka sytuacja nie do pomyslenia. No ale allegro klienta ma w dupie.
-
2011/04/16 21:08:05
Na Allegro jest drogo! Ostatnio zauważyłem jeszcze jedną tendencję. Towar znikną ze sklepów internetowych, za to pojawił się na Allegro w ilościach ponad 10 sztuk na aukcję, oczywiście "kup teraz". Cena jak kiedyś w sklepie, plus koszty przesyłki.
Niestety Allegro jest obecnie (praktycznie) monopolistą w Polsce, jak nie pojawi się prawdziwa konkurencja, będą traktować klientów jak śmieci.
-
Gość: Merkuriusz, 81.219.189.*
2011/04/16 21:20:49
Jakaż straszliwa historia, kolejna biedna kupująca... A ilu jest sprzedających zrobionych na szaro przez debilnych kupujących, którzy licytują "pod niebiosa" a potem tygodniami milczą aby po licznych monitach, zwrocie prowizji (dla sprzedającego) wystawić negatyw - ot tak sobie. Ilu to mądrych inaczej kupuje książkę, po czym przeczytawszy ją stwierdzają że to "jednak nie to czego się spodziewali" ? A ilu to kupujących, którzy mimo że nie ma takiej opcji żądają wysyłki za pobraniem - tłumacząc że są np. niepełnosprawni, po czym nie odbierają przesyłki bo "adresat wyjechał". Ilu to "członków Mensy" kupuje coś a potem wpłaca pieniądze po 3 tygodniach a po dwóch dniach od wpłaty bluzga "dlaczego jeszcze przesyłka nie dotarła" ?
Prosta rada, dla kupujących jak sie kupuje bardzo tanio rzecz wartą kilka razy więcej - to albo jest to superokazja (rzadki przypadek), albo totalny przekręt. Wielu kupujacych to ludzie, którzy z pazerności myśleli że sprzedający jest idiotą a było odwrotnie.
Oszustw jest pełno ale rozsądny kupujacy jest ich w stanie uniknąć. Uczciwy sprzedający w przypadku sporu jest za to zawsze przegrany.
-
Gość: , *.play-internet.pl
2011/04/16 21:22:25
[quote]Gość: zn, host-89-167-33-33.nplay.net.pl
2011/04/15 18:43:06
to ja również prosze o pomoc - kupiłem dysk na usb i okazał się uszkodzony (błedy) . Sprzedawca, osoba prywatna, twierdzi że podmieniłem dysk albo to skutek transportu. i sprawa tez utknęła - wykazanie czegokolwiek jest trudne
[/quote]

Jeśli aukcja zawierała zdjęcia to podmiana dysku nigdzie się nie obroni - na zdjęciach jest numer seryjny.
-
Gość: rzecznik, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/16 21:47:05
Sprzedawcy na Allegro są tacy sami, jak w innych formach sprzedaży. Są oszuści, ale i są też bardzo uczciwi i wiarygodni. Trafiłam na oszustów w bezpośredniej sprzedaży i w sklepie internetowym (bardzo dużym, renomowanym). Nawet przy bardzo ostrożnym wybieraniu sprzedawcy też można zaliczyć "wpadkę". Problem w tym, że ci sprzedawcy są bezkarni. Może warto by uruchomić forum, gdzie na podstawie własnego, konkretnego przypadku transakcji z nieuczciwym sprzedawcom można uprzedzić potencjalnych kupujących.
-
Gość: gość, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/16 22:04:07
kupilem notebooka za 4k. fabrycznie zapakowany mial porysowany ekran. wada ujawnila sie dopiero po szczegolowym ogladzie towaru. nie zrobilem tego przy kurierze i sprzedawca wmawial mi, ze zrobilem to ja sam.

sad nic nie pomogl, bo nie mozna bylo udowodnic niczego.
-
2011/04/16 22:11:23
Tak, witajcie na Gazecie - mamy relację tylko jednej strony, a (jeśli wierzyć skarżącej się) oszusta nazywamy naciągaczem, bo naciągnął...

no właśnie - kogo i na co?
;
-
Gość: west500, *.adsl.inetia.pl
2011/04/16 22:41:10
Witam. Mam 2 sklepy na Allegro, w sumie ponad 7000 pozycji, konto od ponad 10 lat. Mogę śmiało stwierdzić, że większość nieporozumień na Allegro bierze się z faktu, że kupujący nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem regulaminu aukcji, nie wspominając już o braku umiejętności posługiwania się tym portalem. Mógłbym napisć książkę o kilku tomach o złych zachowaniach kupujących. Np. u nas każdy klient dostaje informację o wpływie środków na konto oraz o wysyłce. Odbieram średnio 3-5 maili dziennie z pytaniem, czy towar został wyslany, chociaż maile zostały z taką informacją dostarczone do adresata. Nie wspomnę o telefonach wieczorem w czasie weekendu, chociaz przy każdej aukji informujemy o dniach i godzinach pracy biura.

Reasumując - kupujący - czytajcie regulaminy lub warunki aukcji - to nie boli, a wręcz pomaga.
-
Gość: ja., *.escom.net.pl
2011/04/16 22:49:42
Gość: a, dslb-092-078-102-182.pools.arcor-ip.net
skóropodobne, czyli nie ze skóry. Jak rozumiem, klientka dostała buty z drewna, gumy, skóry, szkła lub metalu, skoro nie były one skóropodobne?

Dokładnie. Buty do konnej jazdy występują również w wersji gumowej... I kosztują wówczas taniej, a nie da się w nich jeździć zimą.
Nie wiem, ale skrytykuję. Howgh.
-
Gość: xman, *.blutmagie.de
2011/04/16 23:08:22
ja kiedyś zakupiłem na allegro podrobiony produkt z logo znanej marki. zażądałem zablokowania konta sprzedawcy w związku z popełnieniem oszustwa i sprzedażą przedmiotów z podrabianym znakiem towarowym oraz zajęcia jakiegoś stanowiska w sprawie. Pan z allegro odpisał mi żebym się ze sprzedawcą sam dogadywał. widać nie przeszkadza im kasowanie prowizji za handel podróbami :-/
-
Gość: pawelo, *.toya.net.pl
2011/04/16 23:29:07
Od kilku lat sprzedaję na Allegro części samochodowe i z przykrością stwierdzam,że więkoszośc kupujących nie czyta opisów aukcji.Niejednokrotnie zdarzyło się ,że zakupiono towar zgodny z opisem ,a niepasujący klientowi do jego auta.Np.w opisie podano roczniki 95-98 ,a klient zakupił do modelu 99 i wystawia nam negatyw ,że jestesmy oszustami i naciągaczami.Druga grupa to ludzie ,którzy kupują towar i zaraz po tym kontakt się urywa.Nie płacą za towar i musimy zwrac się do Allegro o zwrot prowizji.Nastepni naciągacze to Ci ,którzy nie odbieraja paczek za pobraniem .Tutaj ponosimy koszty przesyłki w dwie strony.Niejednikrotnie jest to kwota rzędu kilkudziesięciu złotych.Mówi się tylko o oszustach sprzedających na Allegro, a wśród kupujących jest ich również bardzo dużo.
-
2011/04/17 00:27:10
Pomijając że Federacja Konsumentów i Allegro nie potrafią udzielić naprawdę skutecznej pomocy,brakuje nam internautom nazwy tego pseudo-sprzedawcy - dla właściwej w tym przypadku "reklamy". Przy okazji podaję że moja negatywna opinia na Allegro poskutkowała swoistą perfidną zemstą tego sprzedawcy /zakup-online F.H.U.TELLOW s.c.z Zielonej Góry/ w postaci zablokowania dla mnie dostępu do ich serwisu zakupowego - i na to też Allegro nie znajdzie rozwiązania,jakby tylko opinie pozytywne były tolerowane. Obecnie zwiększyłem czujność na Allegro przed takimi cwaniakami. Ja na Allegro jako janczar42.
-
2011/04/17 00:28:55
Bo kto kupuje na allegro? polskie biedaki.
Kupuje się na ebayu lub na amazonie.
A do mnie potrafią pisać ludzie z polski i prosić o dragi za pobraniem !!!, bo się naczytali o takich tłukach w polsce, którzy robią ich w bambuko.

Na zachodzie inna kultura i dobrze, że nie mieszkam z wami w tym popapranym kraju.
-
Gość: g, *.ip.netia.com.pl
2011/04/17 02:26:17
leki_uk
gratuluję kultury;
mentalność widać pozostała mimo zmiany miejsca zamieszkania :)

-
Gość: bo się zdziwisz, *.23.54.194.generacja.pl
2011/04/17 02:49:22
"Gość: poznaniak, host-79.173.22.16.tesatnet.pl
2011/04/16 20:26:11
na ebay taka sytuacja nie do pomyslenia. No ale allegro klienta ma w dupie."

widać że jeszcze nie miałeś "zderzenia" na ebay-u. jak przyjdzie co do czego jest dokładnie tak samo jak na allegro.
-
2011/04/17 07:55:18
Uwaga na sprzedawcę Allegro "TELE-HURT" z Poznania. Sprzedaż podróbek jako towar markowy, dodatkowo uszkodzony.
-
2011/04/17 10:11:57
Jak go Pani Eliza obsmaruje w necie, to już nic nie sprzeda. W sieci nikt nie jest anonimowy.

...............
Czy straciłeś kiedyś na zwykłej lokacie?

pieniadzezrobsam.blogspot.com/
-
Gość: TG-TG, *.cable-modem.tkk.net.pl
2011/04/17 10:16:27
pjaj: właśnie "udowodnił" - w razie potrzeby zniszczy buty albo pokaże jakieś zniszczone...

matematycznie + a: mogły być np z płótna albo w całości formowane wtryskowo*, trudno to pojąć? trzymają was w szafie, że nie wiecie z czego mozna zrobić buty
* no, dzieci, o jakie to buty może chodzić?

robienie zdjęć to żaden dowód... choć dla sądu może _wskazywać_, że mówi prawdę; zważmy, że odbiorca się przyznał, że paczkę otrzymał...
proponowałbym zgłosić sprawę na Policję - oni CZASEM chcą się wykazać...
-
Gość: beastieboy, *.dynamic.chello.pl
2011/04/17 10:21:20
Na Allegro KAŻDEGO KUPUJĄCEGO MOŻNA OSZUKAĆ BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI!!! Jedyna "kara" to zawieszone konto - na drugi dzień pan złodziej zakłada nowe konto na inne dane. Program ochrony kupujących - ŚCIEMA, jeżeli prokuratura nie wszczyna śledztwa (w transakcjach na kwotę poniżej 2 tys. praktycznie ZEROWE SZANSE) to oszukany kupujący nie dostaje NIC. Ludzie, opamiętajcie się i wszystko powyżej 100zł zamawiajcie ZA POBRANIEM. Jeżeli ktoś was oszukuje to w pierwszej kolejności zawiadamiajcie URZĄD KONTROLI SKARBOWEJ i informujcie o tym pana złodzieja. To jedyna instytucja jakiej nieuczciwi sprzedawcy się boją.
-
Gość: aaajakietebuty, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/17 10:24:52
"Buty miały byc skóropodobne, a nie były..." Czyli jakie były: skórzane i to jest źle? A może to były gumaki?
-
Gość: japoni, *.threembb.co.uk
2011/04/17 11:17:44
co za zenujacy artykul na pierwszej stronie wybiorczej, a ten pacan ze zdjecia nawet sie nie podpisal
-
Gość: zulus, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/17 12:57:48
Niestety oszuści są bezkarni, bo Państwo ma gdzieś obywateli i jakiekolwiek sprawiedliwość, to miesiące walki w sądach, a na końcu i tak figa z makiem. A Allegro i ich działanie to kpina z klientów.
zabrzanskigest.blog.onet.pl/
-
2011/04/18 01:32:31
Dla Joseph 007: Pani nie podała wieku córki, ale chyba zakłada się, że do konnej, jak konnej ale jazdy, powinna mieć skończone 17 lat, żeby prokurator rękę zdjął.
-
2011/08/29 12:04:38
uwaga !OSTRZEGAM !Firma F.H.U.AUTO MOTO Majer z Zabkowic Slaskich to naciagacze i tandeciarze .Nie dosc ze sprzedaja towar niezgodny z umowa to w dodatku kosztami przesylki obciazja kupujacego .Dobrze to im wychodzi obrzucanie obelgami kupujacego kiedy chcesz zareklamowac towar.
-
Gość: ja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/17 12:08:17
kolejny naciągacz na allegro!!!!!!!!!!!!!!!! pan wojciech Troszczyński z Poznania ul. Jana Brzechwy, kupuje paczki za pobraniem i potem odsyła... ciekawy sposób na wykorzystanie wolnego czasu !!!!!!!!!!!!!!!! uwaga na oszusta
-
2011/11/22 12:21:31
Uwaga na Tele-hurt firma z
Poznania
sprzedaje zamienniki do telefonow komorkowych itp.
Dziala na allegro.
Oszukuje ludzi, wysyla podroby, a jak jest problem to urywają kontakt.
-
Gość: mabonada, *.xdsl.centertel.pl
2012/02/10 22:20:30
a co zrobić, gdy pani Annika_KrK czyli Anna Marek z Krakowa nie przysłała mi towaru, za który zapłaciłam? pisałam maile- nie loguje się, zadzwoniłam- nie ma takiego numeru, zadzwoniłam na inny numer( ze strony "o mnie")- nie odebrała , nagrałam swię, napisałam sms- pani numer wyłączyła. wystawiłam negatyw, zaczęłam spór w allegro- nic na razie. ciekawe,że miała wiele transakcji i jeden negatyw, ale dokładnie z takiego powodu... jak wyegzekwować swoje???
-
Gość: mabonada, *.xdsl.centertel.pl
2012/02/11 22:00:13
Witam ponownie. Napisałam tej pani,że w nast tygodniu zgłaszam sprawę na policję ( przy czym jestem tak zeźlona, że to nie byłby blef), dla spokoju sumienia jeszcze próbowałam się dodzwonić- słusznie założyłam, że w końcu włączy telefon. Zapewne rozpoznała numer bo nie odebrała, a mnie się nie chciało nagrywać na pocztę . puściłam jej sms z info o policji- I CUD SIĘ STAŁ!!!! PANI ODPISAŁA NA MAILA PÓŁ STRONY PRZEPROSIN, PROŚBĘ O DECYZJĘ, W JAKI SPOSÓB TO ZAKOŃCZYMY I .....PROPOZYCJĘ, ŻEBYM WYCOFAŁA NEGATYWA Z ALLEGRO :-))) Pozdrawiam wszystkich- napiszę, jak się skończyło- wiadomo: obiecanki-cacanki...
-
Gość: banan, *.tvkdiana.pl
2012/05/04 15:47:03
LUDzie administracja ALLEgro ma detalistów W dup....ie. Prawdpoodobnie mają specjalny "tajny" program ochrony tzw supersprzedawców niezaleznie od tego jakie hamskie numery ci sprzedawcy odwalają. przykład '.......adrian" facet handluje monetalmi i innym badziewim - jego specjalnośc to specjalne dopłaty za transport- łalegro ma to gdzieś.
-
Gość: demmi_xd, *.dabnet.pl
2012/06/05 02:53:54
Witam, wczoraj kupiłam towar którego nie ma. Towar został sprzedany przed zakończeniem aukcji, mimo że nie było adnotacji o wcześniejszym zakończeniu aukcji bez podawania przyczyn.Nie było też licytacji,byłam jedyną osobą kupującą w opcji Kup Teraz.
-
Gość: , *.rev.pro-internet.pl
2012/08/31 18:02:38
Jestem
-
Gość: , *.rev.pro-internet.pl
2012/08/31 18:07:14
Jestem w chwili obecnej w identycznej sytuacja. Zakupiłam biustonosz, który był opisany jako' posklepowy'. Odesłalam na drugi dzień po otrzymaniu listu. Po jakimś tygodniu czasu dostaję maila z informacją, że zwrotu nie dostanę, ponieważ stanik jest przybrudzony.
Odesłałam w stanie niezmienionym. Czy jakoś można temu zaradzić? Spór na allegro trwa, ale nie sądzę by coś z niego wynikło.
-
Gość: bzyk, *.icpnet.pl
2012/10/01 21:19:50
Uwaga na magiczny-zakatek na allegro.Sprzedaja zabawki gry itp.Towaru nie wysłali, allegro zablokowało konto, a po 2 tygodniach mięli odblokowane.Allegro poinformowało mnie, że dostali skan przekazu pocztowego od sprzedającego ze zwrotem pieniędzy dla mnie.Nic nie dały tłumaczenia, że nie otrzymałem zwrotu.Allegro wierzy oszustowi, któremu zablokowało konto, a nie pokrzywdzonemu.Swoją droga to niezły tupet podrabianie przekazu.Policja nie zajęła się sprawą.
-
2012/10/03 12:24:47
z tymi zasilaczami to rzeczywiście jest kiepsko, choć to nie jest chyba kwestia sprzedawcy z allegro, tylko samego zasilacza
-
Gość: uwaha na Tele-Hurt, *.adsl.inetia.pl
2012/10/16 21:47:38
Uwaga na firmę TELE-HURT ul. Palacza Poznan oszusci !!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
Gość: , *.olsztyn.mm.pl
2012/12/15 11:44:16
Nie kupujcie od TELE-HURT z poznania na allegro... ODRADZAM !
-
Gość: Piter, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/12/19 15:56:55
Przygoda z firmą Satel
Kupiłem centrale alarmowa w sklepie internetowym po paru miesiącach nagle przestała działać. Zadzwoniłem do siedziby firmy Satel o procedurę reklamacyjną zgodnie z poleceniem przedstawiciela firmy wysłałem uszkodzony sprzęt na adres firmy która sprzedała mi centralę po upływie 2 tygodni zadzwoniłem do firmy u której kupiłem sprzęt, kazali czekać ponieważ oni wysłali ją do serwisu firmy Satel. Minęło kilka tygodni centrala wróciła z opisem brak możliwości naprawy z tytułu reklamacji centrala uszkodzona mechanicznie. Przed wysyłką zrobiłem zdjęcie centrali wyraźnie widać że uszkodzenia mechanicznego nie było. Rzecznik praw konsumenta wysyła do prawnika i rozkłada ręce. Gdzie uderzyć by utrzeć im nosa? Kto zajmie się tą sprawą by podobne sytuacje nie miały miejsca?
-
Gość: meritum, *.play-internet.pl
2013/03/08 11:51:16
Sprzedałem na allegro prawie nowego smartfona klient po odbiorze stwierdził że ma uszkodzony głośnik ,telefon wysłałem w pełni sprawny.W e-mailu powiadomił mnie że jeśli nie zwrócę mu jakiejś kwoty zaproponowanej przez niego wystawi mi negatywa.Konto mam czyste więc zwróciłem mu tę kasę.Ciekawe ilu ludzi w ten sposób naciągnął.Pozytyw pojawił się zaraz po wpłaceniu pieniędzy na jego konto.
-
Gość: Sas, *.mysmart.ie
2013/08/07 00:26:15
Uwaga na Tele-hurt firma z
Poznania
sprzedaje zamienniki do telefonow komorkowych itp.
Dziala na allegro.
Oszukuje ludzi, wysyla podroby, a jak jest problem to urywają kontakt.
Potwierdzam same podróby sprzedaja
-
Gość: naiwny, 80.54.231.*
2013/12/16 15:43:56
tak, a ja właśnie czekam już kolejny dzień na przesyłkę, i faktycznie, zero kontaktu mail / telefon, ale ja nie odpuszczę, jeśli to przekręt, to bez walki się nie poddam

pozdrawiam
-
2014/03/27 17:59:00
Witam Panstwa Kupilam na allegro towar ale byl wadliwy i nie taki jak chcialam odeslalam a sprzedawca mowi ze to nie jest towar od niego z firmy igrozi policja i sadem i mowi ze to ja jestem oszustka co robic oddac pieniadze Panie uwazajcie na firme z Gdyni BETA HAIR
-
Gość: Pablo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/06/14 12:47:39
I tak to właśnie wygląda na allegro. Pracuje w dużej firmie zajmującą się e-comerce. I z mojej strony wygląda to równie irytująco jak i z waszej strony. Klient kupujący towar często używa go do zajechania (mop) myje garaż, kotłownie i inne ustępy - następnie (14 dnia) pisze maila iż nie spełnia oczekiwań urządzenie i żąda zwrotu. Oczywiście odsyła w/w przedmiot na odstąpienie. Ja jako serwisant odrzucam odstąpienie ze względu na to że towar był używany a że uszkodzeń nie posiada - odsyłam mu go na swój koszt i że nie przysługuje mu odstąpienie (mop śmierdzi jest porysowany itp.) Oczywiście po 3 dniach w moją stronę lecą obelgi i groźby (kilka przypadków groźby - "zgłoszę to do Matki Boskiej"). Z innej beczki piłka do ćwiczeń - rozcięta gdzie i kiedy nie wiadomo, ale oczywiście to u nas i dla czego nie sprawdzacie towaru przed wysyłką. Tłumaczenie typu "zatrudnienie człowieka do sprawdzania czy towar jest sprawny podniesie o 5 % cenę towaru - nie będzie konkurencyjna i pan nie kupi (bo kupi tam gdzie jest taniej)- nie dochodzi. Jeszcze inaczej - półka szklana pod tv- szkło montowane do uchwytu na śrubę, instrukcja obsługi jasno mówi "nie ściskamy śruby nakrętką tylko zabezpieczamy nakrętką żeby nie wypadła (luźno)", co klient robi ? Ściska na chama i się dziwi że szyba "eksploduje" oczywiście zwrot ma być pieniędzy bo to tandeta i że mu dekoder Polsatu uszkodziło. Takich kwiatków mam co dzień około 3 - 4. A "magiczna" wycieraczka do butów bije wszystko na głowę. Kiedyś się śmiałem z tego był okres że było mi to obojętne a z czasem przechodzę do założenia że po 2 stronie w znacznej mierze siedzi tępy kowalski i wymyśla teorie spiskowe jak to każdy go chce na 4 zł zrobić. W kupowaniu jest sprawa jasna - " tanie mięso psy jedzą"
-
Gość: cwaniaczki.pl, 46.165.221.*
2014/07/05 16:50:24
Portal ''aukcyjny'' cwaniaczków. Czyli POK* i ''regulamin'' :D serwisu :D
.. Miss_Amanda ( uid=20376329 ) czyli foczka_blue ( uid=34044936 ) czyli.. czyli.. czyli..
A to, zaledwie czupek, czupka. Góry.. zwanej portalem "aukcyjnym" :D
* Program Ochrony Kolesi ( nie mylić z ..Kupujących ).
-
Gość: marek, *.dynamic.gprs.plus.pl
2014/08/27 20:12:01
Sprzedałem używane łożeczko w bardzo dobrym stanie bez wad i uszkodzeń na allegro,wysłałem kurierem. A kupująca twierdzi,że wysłałem uszkodzony towar itd.chce zwrotu pieniędzy.
-
Gość: , *.internetia.net.pl
2015/03/05 23:03:32
Książkę można napisać o nieuczciwych kupujących. Nieodbierane pobraniówki ,celowe niszczenie zakupionych przedmiotów w celu złożenia reklamacji. Żądanie zwrotu gotówki za zamówienie , które awizowane wciąż pozostaje w placówce pocztowej oczekując na odbiór. Szczęśliwie tacy popaprańcy przytrafiają się raz na jakiś czas , ale człowiek ma ochotę wskoczyć w auto i dorwać cwaniaczka. Jak to się mówi ,,punkt widzenia zależy od ......"
-
Gość: , 195.42.249.*
2015/07/01 08:41:27
Kolejny nieuczciwy to KwBit Wiesław Węglowski. Na allegro znany jako WW62 lub KwBit.
-
Gość: Żaba, 195.117.119.*
2015/08/03 14:28:16
Witam serdecznie,

wiem, że ten artykuł ukazał się już dość dawno bo w 2011 roku, ale chciałabym zasięgnąć opinii w sprawie zupełnie odwrotnej niż u P.Elizy. Otóż jestem sprzedającym na allegro, ale zostałam oszukana przez kupującego, który odesłał mi brudny towar. Nigdy nie robiłam problemów ze zwrotami, bo takie jest prawo, każdy ma możliwość zwrotu towaru, ale gdy dostałam zabrudzony towar, który mam następnie sprzedać i zwrócić jeszcze za niego pieniądze załamałam się. Bo dlaczego niby mam zwracać klientowi pieniądze za rzecz, którą odesłał mi w takim "odmiennym" stanie, aniżeli go dostał? Zaraz po otrzymaniu towaru wysłałam do kupującego zdjęcia co otrzymałam i w jakim stanie i poinformowałam go, że będę musiała potrącić koszta czyszczenia rzeczy, którą odesłał, uważam to za uczciwe postępowanie. Jednak sprawa zakończyła się u Rzecznika Konsumenta, gdzie mnie oskarża się o bezpodstawne odejmowanie kosztów czyszczenia towaru. Uważam tą sytuację za śmieszną i absurdalną, "słowo przeciwko słowu" tyle, że słowo sprzedającego jest mniej warte od kupującego, na jakiej podstawie? Jego prawdomówności przysłowiowo" na gębę". Ja mam zdjęcia towaru, on ma jedynie swoje słowo. Towaru nie oddałam do czyszczenia, bo mam dowód (nie tylko w postaci zdjęć) ale i realnego towaru, który nadal jest brudny, tym razem Rzecznik Konsumenta domaga się udokumentowania, że wyczyściłam towar (kwitek z pralni), i co w takiej sytuacji mam zrobić, wyczyścić towar, wysłać kwitek? A później odpiszą mi, żebym udokumentowała, że aby na pewno wyczyściłam ten towar a nie inny za tą kwotę? Absurdalna sytuacja, nie wiem czy w ogóle mogą czegoś takiego ode mnie wymagać? Konsument ma dobrze Rzecznik mu doradza za darmo, wysyła pisma za darmo, a my jako kupujący plajtujemy przez nieuczciwość i brak jakiegokolwiek prawa, które stałoby po naszej stronie w takich sytuacjach... Jeżeli ktoś z Państwa mógłby mi pomóc w tej sprawie dowieść swoich racji to byłabym bardzo wdzięczna.
-
Gość: , *.dynamic.gprs.plus.pl
2015/12/23 15:20:12
Niestety Allegro chroni sprzedawców, a nie kupujących. Przekonałem się o tym już niejednokrotnie, dlatego nie robię już tam zakupów. 1,5 roku temu kupiłem na Allegro cztery żarówki LED, u sprzedawcy o nazwie Smart S.C. J. Kwarciak M. Leja, nick krenciu. Z tych czterech żarówek żadna już nie świeci. Próbowałem reklamować, ale zostałem przez sprzedawcę spuszczony na drzewo. Chciałem wystawić komentarz, żeby przestrzec innych, to okazało się, że nie ma już takiej możliwości, ponieważ Allegro pozwala na wystawienie komentarza tylko w krótkim czasie po sprzedaży, a przecież na ocenę sprzedawcy powinien składać się również poziom na jakim świadczy on obsługę gwarancyjną. Postanowiłem kupić jakąś drobną rzecz od tego sprzedawcy tylko po to, aby móc wystawić komentarz ku przestrodze innych. Niestety komentarz negatywny został usunięty przez Allegro. Jaki z tego wniosek? A taki, że nie warto tam kupować, ponieważ w razie problemów Allegro opowie się za sprzedawcą, a nie za kupującym.
-
Gość: kasiunia, *.ambit24.net
2017/07/18 20:48:18
Mam inny problem,czasami zamawiam na allegro jakieś rzeczy dlatego płacę przelewem zwykłym w banku lub na poczcie ostatnio zapłaciłam takim przelewem a ten pan powiadomił mnie że pieniądze nie przyszły.Trochę dziwne zwłaszcza że spisałam nr taki jak podał w emailu.Piszę do niego że wysłałam kasę na to konto i podałam nr czy się zgadza a on nie odpisuje.Na allegro ma większość dobrych opinii dlatego się skusiłam.Trochę przykre jest to jak traktuje innych,napisałam mu już trzy wiadomości i nic.Przecież jak nr jest zły to pieniądze poszły nie tam gdzie trzeba.Nie wiem co robić w tej sytuacji a ten Pan tego nie ułatwia.Skasowałam tam konto bo już raz się nacięłam a ten już ostatni.Nie będę już tam kupować.........