Piotr Miączyński
Od ponad dekady dziennikarz gospodarczy GW. Współautor książki "Fortuna po polsku" oraz „Łowców Milionów".
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Co daje mężczyźnie Porsche?

To jedno z głupszych badań jakie widziałem ostatnio w prasie - przy czym sami dziennikarze USA Today przyznają że wyniki sa mocno idiotyczne i oczywiste.

Badacze odkryli rzecz wstrząsającą: po analizie ponad tysiąca mężczyzn doszli do wniosku że posiadacze samochodu Porsche sa bardziej pociągający dla kobiet które takowego luksusowego auta nie mają i jeżdżą np. Hondą Civic.

Ale, ale zauroczenie szybko się kończy.

Bo o ile dla kobiet facet w Porsche jest bardzo atrakcyjny jako potencjalna randka to nie chcą się z nim wiązać na dłużej. A już totalnie odpada jako kandydat na męża - twierdzą autorzy badań.

Dziennikarze USA Today podsumowali to tak: kup Porsche, pobaw się z bliżej nieokreśloną liczbą kobiet wykorzystując do tego wybitne „zdolności” wozu a następnie kiedy znajdziesz tą właściwą - kup Buicka.

W Europie to raczej chyba Volvo.

Aha i dodali że badania są seksistowskie.

środa, 06 lipca 2011, miaczynski
Tagi: porsche

Polecane wpisy

Komentarze
2011/07/12 12:47:45
Klimatyzacja, czyli... gorsze osiągi
21 czerwca 2011
łs / Onet.pl
fot. Łukasz Szewczyk / Onet.pl

--------------------------------------------------------------------------------
Nieodzownym elementem wyposażenia współczesnych samochodów jest klimatyzacja. Za przyjemny chłód trzeba jednak zapłacić wyższym zużyciem paliwa oraz spadkiem mocy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wiele KM odbiera pracująca "klima".
W teście wziął udział Mitsubishi Lancer z silnikiem 1.6 MIVEC. Samochód powinien legitymować się 117 KM i 154 Nm. Pomiar z wyłączoną klimatyzacją wykazał, że motor działa lepiej, niż przewidziała fabryka, rozwijając 120,5 KM oraz 155,8 Nm.


Kolejne pomiary rozpoczęliśmy po włączeniu klimy. Krzywe mocy i momentu obrotowego wyraźnie odbiegały od dotychczasowych przede wszystkim w zakresie niskich i średnich obrotów, które są najczęściej używane podczas codziennej eksploatacji pojazdu.


Najczęstsze przekręty mechaników ( zdjęcia: 10 ) Straty były niemal stałe w zakresie 1500-4500 obr./min. Pracująca klimatyzacja zabierała ok. 5 KM i 10 Nm. W okolicach 5000 obr./min. "klima" została wyłączona, co urządzenie odnotowało jako przyrost parametrów.

W przypadku Mitsubishi Lancera 1.6 MIVEC włączona klimatyzacja zabiera 5-6 proc. mocy i momentu obrotowego. Prowadzone wcześniej testy innych samochodów wykazały ubytki sięgające 10 proc. To już różnica, jaką wykazują pojazdy z różnymi silnikami - np. o pojemności 1,6 i 1,8 litra.


Mitsubishi Lancer ( zdjęcia: 11 ) Klimatyzacja ma także wpływ na zużycie paliwa. Z doświadczeń przeprowadzonych przez niemiecki ADAC wynika, że schładzanie wnętrza samochodu w trakcie jazdy po obszarze zabudowanym podnosi spalanie o 0,76 - 2,11 l/100 km. Poza miastem przyjemny chłód zwiększa zużycie paliwa o 0,09 - 0,66 l/100 km.

pordubitz.org/1/wiadomosci.onet.pl
-
2011/07/12 12:55:21
A jak wygląda klimatyzacja w tym samochodzie?
pordubitz.org/1/wiadomosci.onet.pl
-
Gość: money.pl, *.aster.pl
2011/08/19 16:25:12
Volvo jest wybitnie aseksownym autem,nie wyobrazam sobie kobiety,kytora pociaga facet w tym wozie.
Co do Porsche,jak wiadomo najtanszy model kosztuje ponad pol miliona u nas i wszelkie dowcipy pocghodza od ludzi,ktorzy nigdy takiego auta nie kupia,nawet uzywanego,bo nie zarobia na elementarne czesci