Piotr Miączyński
Od ponad dekady dziennikarz gospodarczy GW. Współautor książki "Fortuna po polsku" oraz „Łowców Milionów".
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

I nie opuszczę cię aż do śmierci (w klubie fitness)

- Chce pan zrezygnować z usług naszej firmy? - Tak. - Na pewno? - Tak! - Mamy promocję. - Chcę zrezygnować!! - Damy panu abonament za złotówkę. - Ale ja nie chcę! - I tak musi pan poczekać trzy miesiące na rozwiązanie umowy.

Znacie to Państwo?

Ależ jak łatwo jest wziąć abonament telefoniczny albo telewizji cyfrowej. Wchodzisz -  podpisujesz umowę, jeszcze dorzucają jakieś gadżety. Ręcznik na przykład. Albo darmowe HBO. Ale odejść? Rozstania są naprawdę trudne.

Na przykład zgodnie z regulaminem platformy cyfrowej N czy Cyfrowego Polsatu wypowiedzenie umowy trwa... trzy miesiące.

Dzisiaj będzie jednak o sieci klubów fitness Pure, która rezyduje głównie w centrach handlowych.

Pure ma bardzo ciekawą politykę odnośnie płatności. 

Wyobraź sobie czytelniku że chcesz zapłacić przy recepcji miesięczny abonament gotówką albo kartą.

Klub dolicza wówczas... opłatę karną w wysokości 10 zł. Bezpłatnie abonament można zapłacić tylko robiąc przelew na konto sieci, bądź podpisując zgodę na obciążanie swego rachunku bankowego (karty kredytowej) przez Pure.

Sprytne? Być może. Ja się zastanawiam na ile pobieranie takiej ekstra opłaty za dokonywanie wpłaty biletami NBP jest w ogóle zgodne z prawem.

Ale nie o tym.

Żeby wstąpić do Pure wystarczy zjawić się w klubie o obojętnej porze i podpisać umowę, którą podtykają urocze hostessy.

Żeby jednak odejść...

1. Umowy podpisywane są na okres minimalny czyli rok. W okresie minimalnym - zgodnie z regulaminem - członek nie może zrezygnować. Chyba że jest chory i nie może ćwiczyć (i ma na to zaświadczenie lekarskie).

2. Po upływie okresu minimalnego członek może zrezygnować owszem ale „Członek jest zobowiązany do: i) spotkania z Generalnym Managerem lub Managerem ds. obsługi klienta i wypełnienia Formularza wniosku o rozwiązanie umowy”

Tu gwoli wyjaśnienia manager przebywa na terenie obiektu tylko od poniedziałku do piątku od 10 do 18. W soboty i niedziele (kiedy klub jest otwarty managera nie ma).

To tak żeby klientowi nie było za łatwo.

Ewentualnie wypowiedzenie można złożyć pisemnie ale nie w klubie! Trzeba je wysłać listem poleconym „aby upewnić się, że zawiadomienie  o rozwiązaniu zostało doręczone”.

3. Składasz wniosek o wypowiedzenie 1 sierpnia? Odejść możesz dopiero od 1 października.

4. Nie złożyłeś wniosku o wypowiedzenie?

„W razie powstania zaległości w płatności składki, Klub dokonuje natychmiastowego zawieszenia członkostwa bez dodatkowego zawiadamiania Członka.”

I? „Zawieszenie członkostwa, o którym mowa powyżej powoduje, iż Członek jest zobowiązany do niezwłocznej zapłaty składki specjalnej.”

Wnioski? Zanim Państwo zrezygnuja z jakiejś usługi sprawdzcie wpierw dokładnie jak wygląda procedura jej wypowiedzenia. Żeby za rok nie zjawił się u was windykator albo komornik.

niedziela, 28 sierpnia 2011, miaczynski
Tagi: Pure Poland

Polecane wpisy

Komentarze
2011/08/28 15:49:32
Dziękuję za ostrzeżenie. Spotykam panie i panów zachęcających do Pure i jeszcze nie daj Boże bym się skusiła, a tak już wiem, że omijać szerokim łukiem. A w ogóle takie utrudnianie życia klientowi jest legalne? Bo jak widzę łatwiej było zrezygnować z karty kredytowej....
-
2011/08/28 18:58:19
To fakt, umowy trzeba czytać dokładnie a jak czegoś nie rozumiemy, mamy jakieś wątpliwości, to nie pytajmy przedstawiciela firmy (choćby nie wiem jak dobre wrażenie sprawiał) ale neutralnego prawnika.
-
Gość: fuzzystone, *.dynamic.chello.pl
2011/08/28 19:10:34
Sprawa rozwiązywania umów z Pure tudzież pozbywania się karnetów przed upływem umowy jest cały czas wałkowana na forum Goldenline:
www.goldenline.pl/forum/1019120/rezygnacja-z-pure-ostrzezenie-przed-nieuczciwoscia/s/7
Sama miałam niefart korzystać z ich usług przez 3 miesiące po czym z radością wepchnęłam swój karnet w inną osobę przekonaną o zarąbistości tego miejsca (legalnie - poprzez dokonanie cesji mojej umowy)
Czekam z niecierpliwością aż wkurzą kogoś znanego i może wreszcie ktoś się za nich wezmie...
-
2011/08/28 19:34:47
dlaczego uokik pozwala na tak dlugi okres wypowiedzenia umowy .tak dlugi okres wypowiedzenia wyraznie narusz prawa konsumenta .za takim rozwiazaniem nie stoi zadne racjonalne uzasadnienie.jeden miesiac jest wystarczajacym okresem.
-
2011/08/28 20:01:25
W jednym z odcinków serialu "Przyjaciele" też był podobny wątek. Ross chciał zrezygnować z siłowni, wziął do wsparcia Chandlera (a może odwrotnie?) i w efekcie - zamiast rezygnacji - okazało się, że ten drugi też się zapisał. Ale tam przynajmniej sprawy rezygnacji załatwiała specjalistka z długimi nogami i darem przekonywania :)
-
Gość: n., *.ipv4.ptr.145.116.229.invalid
2011/08/28 20:26:58
Dwa miesiące temu zrezygnowałam z usług Pure'a. Bez problemu dostałam formularz z miesięcznym okresem wypowiedzenia (akurat kończyła mi się roczna umowa), popisałam, po miesiącu oddałam wejściówkę. Nikt nawet nie próbował mnie zachęcić do pozostania, wszystko trwało może 5 minut. Grzecznie zachęcili do korzystania z ich usług w przyszłości i tyle.
-
2011/08/29 08:58:33
Czy zawiadomił Pan UOKiK? Byłoby to bardzo wskazane, oni "kochają" takich cwaniaków. Ale oczywiście, ktoś ich o takich praktykach musi zawiadomić. Nie specjalizuję się w prawie konsumenckim, ale już na pierwszy rzut oka widać, żę praktyki stosowane przez firmę Pure naruszają prawa konsumenta.
-
Gość: Cerber, *.lanet.waw.pl
2011/08/29 09:12:32
Mialem mozliwosc byc czlonkiem w/w klubu. Informacje o zasadach wypowiedzenia umowy sa wedlug mnie jak najbardziej prawdziwe. Jednak mialem tez mozliwosc byc czlonkiem innych klubow zarowno w Polsce jak i w Niemczech. I polityka mniej wiecej wszedzie jest taka sama. Oplacanie karta kredytowa czlonkostwa to czesciej standard niz wyjatek. Ja moge tylko podpowiedziec jak ja sobie z tym "radze". Po pierwsze mam karte kredytowa typu pre-paid i podaje jej numer w umowie. Nie rozni sie ona niczym od tradycyjnych kart kredytowych poza tym ze trzeba ja zasilac przelewami jesli chcesz nia placic. Co do rozwiazania umowy to juz w momecie podpisania umowy spotykam sie z menadzerem lub kim odpowiedzialnym i od razu skladam wniosek o rozwiazanie umowy
po okresie 1 roku. Nie czekam z tym do konca umowy, bo wiem ze latwiej jest podpisac nowa niz rozwiazac stara. Poza tym za nowa w klubie sprzedawcy otrzymuja prowizje, wiec tez tak wola.
-
Gość: tia, *.ip.netia.com.pl
2011/08/29 09:25:37
Dlatego wolę osiedlowe "mordownie" z kameralnym klimatem, gdzie każdy każdego zna, właściciel/trener pomoże bez specjalnej opłaty, można zapłacić z kilkudniowym poślizgiem itp itd. Nie wspomnę już, że mam do siłowni ok 800 m:D.

Dodatkowo w tych "nowoczesnych klubach fitness" denerwuje mnie, że nie można wziąć tylko siłowni. Na siłę doklejają jakieś sauny, fitnessy itp.
-
Gość: simo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/29 09:29:26
Każda umowa może być wypowiedziana w dowolnym momencie. "Procedury" wskazane w umowie dotyczące wypowiedzenia nie mają znaczenia. Wypowiedzenie zawsze dokonuje się oświadczeniem woli, a żeby takie złożyć nie trzeba korzystać ze wskazanego formularza. Oczywiście inna sprawa, to konsekwencje wypowiedzenia umowy w okresie uznawanym za zamknięty, np. kary umowne itp.
-
Gość: Ania, 91.90.161.*
2011/08/29 09:47:47
Ha, to ja dodam ciekawostkę a propos tej opłaty 10 zł przy recepcji.
Należę do tych "frajerów", którzy wypełnili polecenie zapłaty. Tyle, że przez rok PURE nie udało się go zrealizować ani razu, więc zawsze uiszczałam opłatę przy recepcji, dziwiąc się za każdym razem, jak trudne musi być pobranie pieniędzy z mojego konta.
Ostatnio przestałam ćwiczyć ze względów zdrowotnych, nie miałam więc okazji zapłacić przy recepcji. Dostałam mejla z pogróżkami, że muszę zapłacić i że jeśli zrobię to przy recepcji to pobiorą opłatę 10 zł. I żebym koniecznie zwróciła się do swojego banku, aby wyjaśnić, dlaczego moje polecenie zapłaty nie działa. Więc zadzwoniłam do banku, ochrzaniłam Bogu ducha winną panią z działu obsługi klienta, która mimo wszystko profesjonalnie podeszła do sprawy i zaczęła szukać przyczyny problemu.
No i po małym dochodzeniu okazało się, gdzie tkwi problem... mianowicie PURE podaje inny nip na druku polecenia zapłaty, a potem próbuje zrealizować to właśnie polecenie zapłaty, podając drugi - inni nip. A jest to jedna z dwóch danych weryfikowanych przez bank przy realizacji takiego zlecenia. Po takiej z góry skazanej na niepowodzenie operacji, członek musi iść zapłacić przy recepcji, uiszczając dodatkową opłatę w wysokości 10 zł. Za co? Za nieudolność klubu w realizacji polecenia zapłaty. Bez komentarza.
-
2011/08/29 10:06:13
Te 10zł to tak nie do końca tylko przy płatności 'w okienku'.
Podpisywałem ostatnio umowę z Pure i 10zł doliczono mi 'bo mam nieodpowiedni bank (Alior)'.
Żeby nie było, formą rozliczenia w moim przypadku jest polecenie zapłaty.
-
Gość: mietek, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/08/29 10:11:44
opłaty tego typu są standardami w sieci klubów na świecie i w Polsce - proponuję się do tego przyzwyczajać. Co do rezygnacji uważam , że nie jest to tak trudne w praktyce jak napisaliście w artykule... Umowa to jedno a praktyka to drugie :] kwestia managera i obsługi lokalu
-
Gość: dafda, 195.20.110.*
2011/08/29 10:27:17
Nie rozumiem oburzenia. Jeśli ktoś podpisuje taką umowę, to o co chodzi? Przecież czyta i zgadza się na warunki, nikt nikogo nie oszukuje.
-
Gość: loki, *.ericpol.com
2011/08/29 10:33:18
Rany, ile narzekania! Nie podoba sie, to nie podpisujcie-czy ktos was zmusza?
-
Gość: zteofilowa, *.pzu.pl
2011/08/29 10:42:31
Ja rezygnowałem z PURE Manufaktura w Łodzi. Zrobiłem to emailem, oczywiście z okresem wypowiedzenia i nie było problemu. Umowa kończyła mi się z końcem następnego miesiąca. Napisałem na 3 dni aby potwierdzili czy faktycznie nie zejdzie mi z konta opłata za kolejny miesiąc. Potwierdzili, że nie zeszła. "Pożegnaliśmy się" w najlepszej atmosferze. Teraz się przymierzam aby zapisac się do Pure Złote Tarasy.
-
Gość: easy-1, *.aster.pl
2011/08/29 10:43:39
A artykulik i komentarze napisane przez słonie morskie, którym się nie chce ćwiczyć ;)
-
Gość: jan, *.ghnet.pl
2011/08/29 11:00:24
Wolny rynek ma byc wolnym rynkiem ale panstwo MUSI chronic obywateli przed bezwzględnym drenowaniem ich kieszeni graniczącym z rabunkiem. Jesli tego typu sytuacje wymknął sie spod kontroli prawa, to wkrotce narastająca ilość firm, sieci itp będzie działać podobnie. Zwrócę uwagę, ze rezerwując przez internet podroz lotniczą i płacąc przelewem płaci się za...opłate kartą. Państwo MUSI powiedzieć gangsterom NIE. I jeszcze jedno - takim firmom (tez np sieciom cyfrowym tv, dostawcom internetu itd) nie powinno sie dawac dostepu do swojego konta, bo będą ściągać coraz to nowe, wymyślane i nieuzasadnione opłaty
-
Gość: powrót do natury, *.adsl.inetia.pl
2011/08/29 11:15:58
ja uważam wszystkie siłownie za straszne badziewie.Sam wstaję o 5 rano-biegam w pobliskim parku,sam wymysliłem sobie dodatkowe cwiczenia-gałęzie drzew to moje drążki do podciągania.Robię tak cały rok,bez względu na pogodę.Efekt-niezła sylwetka,zero przeziębień.Polecam
-
Gość: krystian1m@o2.pl, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/29 11:17:28
Jestem w klubie PURE Wrocław. Dwa miesiące temu minął rok od podpisania umowy. Co dalej pytałem obsługi. Wypowiedzenie należy zgłosić z miesięcznym wyprzedzeniem. Po roku umowa jest przedłużana z miesiąca na miesiąc.
-
2011/08/29 11:30:12
Gość - powrót do natury, popieram. Biegać, w domu brzuszki ćwiczyć i ławeczkę ze sztangą jak ktoś ma miejsce. A jak nie to pompki, przysiady, i walka z cieniem. do diabła z siłowniami (z dziwnym towarzystwem).
-
Gość: on, *.dynamic.chello.pl
2011/08/29 12:41:31
HOLMES PLACE ma taka samą umowę
-
Gość: mietka, *.dynamic.chello.pl
2011/08/29 13:08:37
wygląda na to, że się trzeba nieźle nagimnastykować, żeby się uwolnić od PUR-a ;)
-
2011/08/29 13:17:06
No i wreszcie.
Przeszedłem w Pure całą ścieżkę wypisywania się.
Droga przez mękę.
Dodam jeszcze, że formularza wypowiedzenia umowy nie można złożyć w recepcji osobiście. Trzeba go wysłać poleconym.
A potem trzeba walczyć, żeby przestali ściągać pieniądze z konta. Bo pomimo wypełnienia wszystkich punktów procedury, nadal ściągają. U mnie była to wymiana karty debetowej.
No i na koniec trzeba przez telefon dać zjeby, kiedy po raz 15 zadzwonią z groźbami karalnymi, żądając spłaty zaległości.
Sama siłownia OK, ale skutkiem ubocznym agresywnego marketingu jest straszny tłok w najbardziej uczęszczanych godzinach. Do przeżycia, ale jednak.
Zalety? Jeśli się ćwiczy dużo i regularnie, to cena za godzinę treningu naprawdę jest niska.
-
2011/08/29 13:26:14
Jakie to groźby karalne? "Bo będziemy załatwiac to inaczej", czy coś w tym rodzaju?
-
Gość: xero, *.neuron.pl
2011/08/29 13:26:19
to samo miałąm w holmes place. płatność WYŁĄCZNIE poprzez zlecenie zapłaty. członkostwo na rok, bodajże dwa miesiące wypowiedzenia. członkostwo można odsprzedać (tylko weź i znajdź jelenia) albo zawiesić - ale wtedy automatycznie się przedłuża. koniec końców udało mi się rozwiązać umowę, ale opłatę za zlecenie bank pobiera mi do tej pory. bo siłowni nie chciało się odesłać jednego kwitka, choć jeśli chodziło o uruchomienie zlecenia bądź zmianę nr rachunku, to robili to w mgnieniu oka.
-
Gość: , *.koba.pl
2011/08/29 13:38:12
Niedługo modą stanie się wyszukiwanie małych, osiedlowych siłowni, tak jak teraz modą jest chodzenie do małych kin na offowe filmy :-)
-
2011/08/29 13:46:06
jak wszystko ma 2 strony - do fitnes zapisują się tacy jak ja - ok 25 kg nadwagi
z pełną świadomością to zrobiłem bo wiem, że po jakimś czasie może przestać mi się chcieć - teraz kończy się 2 miesiąc - ok 8 kg mniej
żeby naprawdę zmienić styl życia nie wystarczą 3 miesiące i powrót do "normalności"
dlatego uważam, że po to właśnie to podpisałem aby m.in. kaska mnie motywowała
-
2011/08/29 13:51:34
Trzeba też polubić uczucie lekkiego głodu, bo jest zdrowe i stymulujące umysł.
-
Gość: puremember, *.ip.netia.com.pl
2011/08/29 14:25:52
Panu który napisał ten artykuł sugeruje skrupulatniej przygotować się do pisania kolejnych artykułów-ten wyżej jest bardzo naciagany-wstyd. A wszystkim tym którzy płaczą jak to ich oszukano czytanie tego co podpisują. Autor zapomniał dodać iż jest możliwość wykupienia KARNETU miesięcznego lub opcji abonamentu bez obowiązku deklaracji, są one oczywście odpowiedno droższe ale zawsze istnieje możlwość wyboru.
-
Gość: justyna004, *.ssp.dialog.net.pl
2011/08/29 14:42:03
Ja również jestem "klientką" Pura we wrocławiu a przy okazji prawnikiem. I nawet przeczytałam umowę... faktycznie, pełno w niej niezgodnych z prawem postanowień jak np. wyznaczenie 21 dni na odpowiedź w przypadku reklamacji usługi ... Znalazłam jeszcze kilka takich :) zwanych "klauzulami abuzywnymi" przez kodeks cywilny. Jeśli ktoś ma ochotę rozwiązać umowę wcześniej to uważam, że nie powinien przejmować się karami - nie można w umowach z konsumentami nakładać kar umownych w przypadku, jeśli sam klub nie ponosi żadnej odpowiedzialności ( nierówne traktowanie stron ).
Niemniej jednak faktycznie tą sprawą powinien zainteresować się UOKiK co najmniej ...
Okoliczność, że podobne umowy funkcjonują w innych krajach nie ma znaczenia - w naszym jest akurat takie prawo a nie inne i powinniśmy go przestrzegać.
-
Gość: m, *.pppoe.blue.net.pl
2011/08/29 15:24:17
Podpisałem umowę z Pure Szczecin w CH Kaskada 25.08. Klub otwierają 1.10. Kiedy mam możliwość odstąpienia od umowy - jest na to 10 dni. Czy mogę zrobić to już teraz? Naiwnie dałem się naciągnąć...
-
2011/08/29 15:25:26
Skoro wiemy, że w umowie są klauzule niedozwolone, to tak jakby ich w umowie nie był, można wiec podpisać i z taką myślą pewnie Pani Mecenas podpisała...
-
Gość: Rafał, 194.181.164.*
2011/08/29 16:06:46
Nie rozumiem o co wam chodzi - to jest umowa jak każda inna... sa jasne warunki rezygnacji. Jeśli ktoś jest w amoku i podpisuje umowę nie wiedząc jakie są warunki rezygnacji - świadczy to chyba tylko o nim a nie o klubie. Każdy kto ma swój biznes - wie jak ważna jest możliwość przewidzenia co będzie się działo w kolejny mieisiącu, roku itd. Umowy tego typu to standard w tym biznesie na zachodzie - gdzie ludzie ŚWIADOMIE podpisują umowy - nie tak jak u nas... NIEŚWIADOMIE a później jest płacz.... Umowa długotermiowa pozwala klubom na rozwój i utrzymanie wysokiego standardu. A tego właśnie klubowicz wymaga. PROSTE
-
2011/08/29 17:01:20
Można też rzec, że to motywuje klienta do długookresowych ćwiczeń...
-
Gość: sis, 213.156.122.*
2011/08/29 21:02:22
Również zrobiłam ten błąd i zapisałam się do PURE.... Umowa miała czas minimalny - 3 miesiące, które pokornie odczekałam. Po upływie tego czasu wysłałam list z rezygnacją, bo manager pracuje wtedy, kiedy ja, zresztą nie chciało mi się z nimi dyskutować. Po 2 miesiącach podeszłam do klubu upewnić się czy wszystko mam uregulowane usłyszałam, że rezygnacja nie została przyjęta mimo upływu okresu wypowiedzenia, bo ..... nie podałam ważnego powodu rezygnacji................ Nastawiona bojowo zaplanowałam dzień wolny w pracy i poszłam ponownie zapisać się na spotkanie z managerem. Ku memy zdziwieniu usłyszałam, iż moja rezygnacja została przyjęta i 31 sierpnia zakończę swoją przygodę z PURE. Życzę powodzenia i cierpilowści tym, co nadal walczą.....
-
2011/08/29 22:40:18
celne. Jednak Polacy nie lubią czytać umów, regulaminów itd... Stąd kłopoty. Wystarczy spojrzeć ile zaskoczeń w bankach
-
2011/08/30 09:00:26
Czytać to może i czytają, ale język prawniczy jest obcy dla większości osób. A np. banki wciąż postrzegane są jako instytucje zaufania publicznego, wiec przysłowiowy Kowalski jak czegoś nie rozumie to po prostu zawierzy. Ma np. ofertę kredytu z oprocentowaniem 8% i myśli że to wszystko, ze to cały koszt kredytu. Często nie zwraca uwagi na pięć razy mniejsza czcionkę informującą o RRSO że jest np. 3 razy wyższe albo nie pyta co to jest.
-
Gość: libertoski, *.hsd1.md.comcast.net
2011/08/30 20:16:57
to jest tzw. neoliberalizm. Biznes ponad prawem. chcieliscie to macie.
-
Gość: stefann, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/30 21:46:36
A nie prawda bo o ile wiem to kazdemu nie tylko mi dodaja aneksa ze umowe mozna rozwiazac w dowolnym momencie bez podawania przyczyn. Miesiac a nawet poltora owszem ale po pierwsze po co sie tam bylo zapisywac, parno duszno i tłok chyba ze ktos moze sobie poludnie wpasc do tego bardzo drogo jak za pare sprzetow w silowni i saune bez basenu i niczego innego
-
Gość: 2101, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/31 19:40:44
Ja np. dziś chciałem rozwiązać umowę z pure z powodów zdrowotnych ( miałem przy sobie zaświadczenie od lekarza) , umowę mam od początku sierpnia 2011 więc dopiero miesiąc. Podczas spotkanie z menadżerem klubu usłyszałem że owszem mogę w tym wypadku rozwiązać umowę ale oprócz opłacenia 1 miesiąca ( okres wypowiedzenia) muszę zapłacić także 40% kwoty która pozostaje do zapłacenia do końca umowy. w tym wypadku jest to 495 zł!!!!! nie znam się na tym więc proszę o pomoc. czy to jest w porządku? czy ktoś oprócz mnie był w podobnej sytuacji?
-
Gość: 2101, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/31 19:48:46
dodam jeszcze że była to umowa na 12 miesięcy,
-
Gość: Anna, *.subscribers.sferia.net
2011/08/31 21:27:31
Jestem klientką w PURE Złotych Tarasach. Okres rocznej umowy upłynął, minęło kilka kolejnych miesięcy. Klub jednak wpisał do umowy klauzulę, że tę zakończoną umowę należy jeszcze wypowiedzieć, w przeciwnym razie ulega ona przedłużeniu.

Po wypadku, ze złamaną nogą i zwolnieniem lekarskim prosiłam osobiście menedżerkę o zwolnienie z opłat na trzy miesiące, słusznie uznając, że przez ten czas nie skorzystam z żadnych usług PURE, regulując jednak opłatę za pierwszy miesiąc tak zwanego "zawieszenia".

Niestety, czuję się oszukana, bo mam poparte doświadczeniem wrażenie, że NAWET NA NIEPEŁNOSPRAWNYCH PURE stara się zarobić. Jestem przez nich nękana co kilka dni telefonami i mailami i wciąż nagabywana o uiszczenie w moim poczuciu nienależnych im opłat.

Żałuję, że nie wycofałam się na początku, że siła wyższa nie ostrzegła mnie przed podpisaniem podsuniętej przez pracownicę PURE umowy, rojącej się od błędów ortograficznych.

Czy to prawda, że PURE wykorzystuje klientów, chcąc zarobić nawet na niepełnosprawnych? Czy osób poszkodowanych, w sytuacji podobnej do mojej może być więcej? To bardzo przykre.

Pozdrawiam smutno
-
Gość: kukabura, *.icpnet.pl
2011/09/02 02:06:44
a czy klientowi nalezy się wypowiedzenie umowy gdy klub zaniża standard? w poznańskim klubie Pure dobrych parę tygodni nie dzialała klimatyzacja co własciwie jest standardem i kazdy rozsądny klubowicz zwiedzając poczatkowo klub widzi i liczy na to,że klimatyzacja będzie. jaka jest odpowiedzialnosc klubu za dostarczenie dobrej jakościu usług?
-
Gość: hipson, *.icpnet.pl
2011/09/02 12:50:12
Klubowi PURE w Poznaniu (i nie tylko) mówimy NIE. Ja i i praktycznie wszyscy moi znajomi spotkaliśmy z podobna sytuacją. Następnym razem, kiedy wpadnę w szpony podobnego krwiopijcy, zgłoszę sprawę do UOKiK - nie zrobiłem tego i szkoda, powinno się każdego takiego cwaniaka zgłszać. Walczmy z chamstwem! Podobał mi się koment. dotyczący tego, że Państwo powinno walczyć z nieuczciwymi praktykami firm, ale tu pamiętajmy: to my (pokrzywdzeni) musimy reagować. A co do różnych komentarzy pod tekstem z cyklu "w PURE jest wszystko OK, a ludzie narzekają, bo są grubasy :)" - to odpowiem tak: zamiast podszywać się pod konsumentów drodzy pracownicy tej sieciówki, zróbcie dodatkową porcję brzuszków. I tak jak kilku pisało: trening w domu, ławeczka, bieganie i ew. kameralny klub na osiedlu. Ci "wielkomyeyscy", ktorzy chcą się lansować i dać się drenować z kasy nie sobie siedzą w pjurze. Pozdrawiam.
-
Gość: w czym jest problem, *.adsl.inetia.pl
2011/09/04 01:32:19
co w tym w ogole dizwnego ? w regulaminie umowy jest jasno napisane, iż jednym z warunkow przystapienia do klubu jest podpisanie wnisoku obciazenia karty lub konta w przeciwnym razie przy platnosci na recepcji doliczana jest oplata 10 zł. Jesli nie chcesz obiazac karty lub konta zgodnie z regulaminem placisz 10 zl wiecej.
co do rozwiazania umowy, manager recepcji dostepny jest od 12 do 20, glowny od 10, z umowy w okresie minimalnym mozna wypowiedziec z powodu choroby, wyjazdu traty pracy. miesiecnzy okres pdzenia tez jest oczywisty, wszedzie jest podobnie (tel N, play itd) zeby zrezygnowac z uslug trzeba je wypowiedziec jakis czas wczesniej w przyapdku Pure jest do 1 miesieac, jesli chcesz zrezygnowa rudniu do wypowiadasz umowe do konca listopada. mozesz wyslac list polecony ew bez problemu dogadac sie z maganerem przez maila, ktory dostepny jest na stronie kazdego Pure! Trzeba czytac umowy,a nie bedzie problemow z zadnymi firmami, ktore swiadcza wam uslugi na czas okreslony.
-
2011/09/13 10:55:25
W tym wypadku nawet nie trzeba tracić czasu na czytanie całej umowy, regulaminu czy czego tam i wynajdowanie klauzul abuzywnych. Wystarczy sam sposób pobierania opłaty, żeby trzymać się od takiego podejrzanego biznesu z daleka. Generalną zasadą jest bowiem, że każdą firmę, która za swoje usługi chce sama pobierać pieniądze z naszego konta należy gonić na drzewo! I w ogóle jakim idiotą trzeba być, żeby korzystać z tak ryzykownego narzędzia jak polecenie zapłaty i dawać komukolwiek dostęp do swojego konta?!
-
Gość: o, *.3s.pl
2011/09/15 11:07:35
W PURE rezygnacja lub zawieszenie zostaje tylko przyjęte gdy przedłoży sie zaśwadczenie od lekarza specjalisty z którego będzie wynikało że stan zdowia nie pozwala na korzystanie z dobrodziejstw siłowni i fitnesu PURE. Ciekawe jest to że znajomy postanowił zrezygnować cedując umowę na koleżankę, niestety nie mogli byc w tym samym czasie w PURE a więc powiedziano mu, że w takim przypadku niech on przyjdzie i spisze oswiadczenie o tym ze chce scedować umowe na kolezanke, a koleznka niech w tym samym dniu sie pojawi aby podpisac UMOWE CESJI. W rezultacie było to tak ze on rzeczywiscie spisał oswiadczenie, Ona przyszła podpsiaała umowe - okazało sie ze to była normalna umowa na 12 miesiecy (czyli nie na okres jaki pozostał na umowie kolegi - 7 miesiecy) cena pozostała bez zmian. Ździwili się bardzo że nie mają umowy cesji. !!!!!!!!!!!!!!! JAK TO SIE STAŁO?? ze w taki sposob zrezygnował? PEWNIE beda mu dalej pobierac kase. JAk przyczyne podał MEnager ze rezygnacja (pismo oswiadczenie) zostało przyjete z adnotacja ze juz nie wiaza go umowa, Zasiwadczenia nie przedstawił a Umowa cesji nie miała miejsca do końca?
-
Gość: leon, *.telgam.pl
2011/09/15 22:08:38
Wiec tak. Pobieranie dodatkowej oplaty przy recepcji jest niezgodne z prawem. oni nie moga odmowic ani pobrac dodatkowych oplat.
Dwa nie mozna zadac wyslania poleconym . Zgodnie z wyrokiem WSA czy NSA skoro sa uprawnini do zawierania umow to tez sa uprawnieni do ich rozwiazywania. Jezli by robili problem to sie nagrywa jak sklada sie pismo na biurku i informuje iz zniszczenie dokumentu zgodnie z bodajze 286kk jest karane do lat 2.
-
Gość: Marcin, *.adsl.inetia.pl
2011/09/24 22:33:19
1. W momencie gdy podpisywałem umowę z Pure nie znajdowała się w niej informacja o opłatach związanych z płatnością na recepcji. Najwyraźniej ten punkt umowy znalazł się w niej gdy postanowiono taką opłatę pobierać. Dla mnie to jest pobieranie dodatkowych opłat, których nie określa umowa więc jeśli miałoby wszystko być zgodne z prawem powinienem otrzymać aneks do umowy. Gdy zapytałem o to manager klubu ta poinformowała mnie, że mail wysłany z informacją o pobieraniu dodatkowy opłat został wysłany na moją pocztę i dla nich jest on wiążący. Dla mnie niestety nie jest. Po telefonicznej konsultacji z [jakoby] prawnikiem sieci Pure pani manager poinformowała mnie że taka dodatkowa opłata nie musi być podparta aneksem do umowy... Jak więc to jest?

2. Swoją kartę klubową przejąłem po koleżance, która zniechęcona klubie przepisała ją na mnie. Stosowała polecenie zapłaty i często miała problem z pobieraniem podwójnych opłat w wyniku jakoby błędu systemu. Świadom zagrożeń zapytałem przy podpisywaniu umowy czy jest możliwa inna forma płatności. Pan na recepcji poinformował mnie, że w takim wypadku mogę płacić gotówką kwartalnie na co się chętnie zgodziłem gdyż miałem już przygotowane odłożone pieniądze, a przy okazji nie musiałem podawać swojego numeru konta jako rzekomego zabezpieczenia. Zazwyczaj uiszczałem opłatę w ostatnich dniach miesiąca. Pewnego razu jednak dokonałem płatności dwa razy 2 dnia miesiąca. Jakież było moje zdziwienie gdy koleżanka, która przepisała na mnie karnet poinformowała mnie, że pomimo moich płatności klub pobrał je także z jej konta. Po interwencji u pani manager ta poinformowała mnie, że numer konta koleżanki nie może zostać wykasowany z systemu dopóki ja nie podam swojego. Niezależnie od tego czy płacę miesięcznie, kwartalnie czy inaczej. Mimo tego, że koleżanka od ponad pół roku nie miała już do czynienia z klubem jej numer konta dalej figurował w rejestrach i były pobierane z niego opłaty co dla mnie jest zwykłą kradzieżą. Po interwencji pieniądze zostały koleżance zwrócone [po miesiącu oczekiwania]. Pani manager dalej jednak uparcie twierdziła, że nie może wykasować z systemu płatności jej numeru konta, a jako że ja nie miałem ochoty podawać swojego [przystając na niezgodne z umową opłaty 10 złotowe na recepcji], koleżanka była zmuszona zablokować w banku starą kartę i wyrobić sobie nową.
-
Gość: olaola, *.play-internet.pl
2011/10/20 00:18:58
Kochani, a jak wygląda sprawa ze zrezygnowaniem w ciągu 10 dni. Czy jest to czas liczony od zawarcia umowy czy jak w moim wypadku otwarcia klubu ( Toruń, 14 listopada)?
-
Gość: November, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/10/27 18:01:29
Ja właśnie złożyłam dokumenty w Federacji Konsumentów. Nie prawdą jest, że skoro podpisało się umowę, to nie można mieć roszczeń. Niektórzy tutaj piszą, że przecież umowę trzeba czytać. Owszem - ale ten, kto ją ze mną zawiera ma obowiązek mówić prawdę i informować o tym co faktycznie jest w umowie. Jak u licha można dobrze zapoznać się z tą umową, skoro jest ona tak obszerna? . Mi w sierpniu odmówiono prawa do odstąpienia od umowy bez przyniesienia zaświadczenia od lekarza. A moje prawo, jako konsumenta jest takie, że mogę zrezygnować kiedy chcę. I jeśli ktoś nie daje możliwości, np. ustalając karę finansową za wcześniejsze odejście, wówczas ma niezgodną z prawem umowę. Uznaje się ją za nieważną. Opłata 10 złotych jest także niezgodna z prawem.
-
2011/11/09 14:14:42
cytat z Pana strony "Znacie to Państwo?"

Proszę powtórzyć gramatykę. Koniecznie!
-
Gość: Melory18, *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/11/12 19:51:44
BTW - odnośnie wstępu Pana posta i dygresji co do platform cyfrowych, jak się na jakieś tematy wypowiada, to przydałoby się być pewnym tego co się umieszcza.. Konkretnie, np. w telewizji N rezygnacji z umowy dokonujemy miesiąc przed końcem umowy, a przejście na 3 miesięczne wypowiedzenie następuje tylko w momencie kiedy użytkownik zapomni to zrobić. Cyfrowy Polsat (którego jestem abonentką) faktycznie każe nam zrywać umowy 3 miesiące wcześniej, co generalnie jest sprzeczne z tym co gwarantuje nam ustawodawca ...
polecałabym zrobić rozeznanie wśród platform, bo to też jest interesujący temat, mnie osobiście najbardziej interesuje nabijanie w butelkę abonentów Cyfrowego Polsatu i odbieranie dekoderów multiroomu przed wygaśnięciem umowy, no i tysiące dodatkowych opłat
-
2011/11/19 09:07:03
Przede wszystkim chciałam się przywitać. W bieżącym tygodniu,dokladnie w czwartek podpisałam umowę właśnie w klubie PURE, oczywiście na rok. Tyle,że póki co mam tam do dopisania numer karty no i podpis właściciela tej karty. Jeżeli to nie jest wypełnione umowa już obowiązuje,czy jeszcze nie? W zasadzie rochodzi się o to,że mąż zachęcił mnie do pójścia na fitness. Ale jako,że w PURE nie ma samej opcji fitness to musiałam zgodzić się na pakiet wraz z siłownią. Wczoraj dostałam wypowiedzenie w pracy ( a co za tym idzie, brak pieniędzy na co miesięczną składkę w PURzE ), zastanawiam się czy ta umowa już jest ważna no i rzeczywiście jaki powód mam podać w takiej sytuacji. Bo funduszy na treningu na pewno mieć teraz nie będę. Z resztą inną sprawą jest to,że przeprowadzam się do miejsca gdzie dojazd do pierwszego klubu PURE to z przymrużonym okiem wynosi 45km.
-
Gość: BM, *.dynamic.chello.pl
2011/12/01 12:23:10
A ja z Purem miałam cudowne przeżycia. Po roku usiłowałam zakończyć umowę. 3 razy zgubiono moje wypowiedzenie, co w efekcie przedłużyło czas mojego oczekiwania i płacenia za Pure. Jakby tego było mało zaczęły się telefony- otóż nagle wzmogła się niemożność pozyskania pieniędzy z mojego konta. Zatem wydzwaniano codziennie, parę razy dziennie, a ja grzecznie tłumaczyłam, że zapłaciłam w kasie. I tak w kółko. po tygodniu przestałam odbierać telefony. Zaczęłam, więc otrzymywać smsy. Wścieknięta napisałam do pani manager, która radośnie odpisała, że przepraszają za tę małą niedogodność. Największe jednak kuriozum pojawiło się, kiedy to Pure usiłował pobierać z mojego konta opłaty po wypowiedzeniu. Na szczęście zastrzegłam w banku, żeby takich przelewów nie realizować. Próby pobrania trwały jeszcze 3 czy 4 miesiące po zakończeniu mojej współpracy z tym miejscem. Jedno trzeba im przyznać mają chaos, bałagan, a we mnie tak niezadowoloną klientkę, że trudno to opisać słowami. Na tym polu z pewnością odnieśli sukces.
-
Gość: , *.connecta.pl
2011/12/05 17:50:31
to chyba logiczne, że się sprawdza, jak macie własny hajs to chyba już dzieci nie jesteście i wiecie, co to odpowiedzialność
-
Gość: , *.ip.netia.com.pl
2011/12/30 19:03:19
właśnie jestem w takiej wytuacji... to złodzieje i oszuści. Nie dostałam nawet kopii umowy i nie zostalam poinformowana, ze do 20 grudnia musze zlozyc wypowiedzenie. I tylko jesli jutro wysle listownie wypowiedzenie , bedę mogła płacić TYLKO za styczeń!
-
Gość: quant, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/01/03 20:54:40
Dzisiaj odwiedziłem ten "przybytek". Na początku teoretycznie wszytko się zgadza. Sale treningowe w porządku, szatnia w porządku, sauna w porządku. No to przechodzimy do wykupienia abonamentu: umowa 12 miesięcy albo bezterminowa z misięcznym wypowiedzniem. Wybieram wersję bezterminową i czytam pobieżnie treść. Kompletnie nie pasuje do tego co mówi menedżer. Pytam o co chodzi.
- "Takie mamy druki"
i rozmowa wygląda dalej tak:
- Poproszę druk do bezterminowej.
- Nie mamy. Ale możemy dopisać na tej, że jest bezterminowa.
- Jaka forma płatności?
- Zgoda na obciążanie karty lub konta. Dopisujemy, że umowa jest bezterminowa?
- W zasadzie możemy dopisać tylko czy może pani reprezentować właściciela?
- Tak podisywałam jakieś pełnomocnictwo, ale nie mam go tutaj.
- Chcecie dostęp do moich piniędzy, a nie macie podstawowych dokumentów?
- Nooo... tak.
- Przepraszam, ale nie dostaniecie go.

Teraz siędzę i czytam to forum. Uśmiecham się, bo mój instynkt mnie nie zawiódł. Niech Was też nie zawiedzie.
Ten klub to "pure" ściema.
Swoją drogą, ciekawe ilu ludzi odpuszcza użeranie się przy rozwiązaniu umów i jaką część przychodu "pure ściemy" stanowią te odpuszczone przez byłych klientów pieniądze.
Sprawa jak nic dla cbś, uokik i skarbówki.
-
Gość: Harakiri, *.play-internet.pl
2012/01/10 14:09:18
Ja teraz tez mam problem, ale z HolmesPlace. Nie mam czasu na chodzenie tam, a placic miesiecznie 150zl za nic tez nie bede, wole dac biednym dzieciom, a nie jakiejs silowni. Umowa 24msc, podpisana jakos w lipcu... Przy rozwiazaniu umowy przed czasem - kara. Chyba ze ma sie zaswiadczenie lekarskie... Nie wiem co robic... Juz mi 150zl wcielo z konta :/ a nie postawilam tam nogi.
Moze ktos mi cos poradzic?
-
Gość: Andrzej, *.nplay.net.pl
2012/01/28 22:01:11
Ludzie jak Wy mało wiecie o świecie, wystarczy w banku gdzie się ma rachunek wycofać zgodę aby dana firma pobierała pieniądze z waszego konta i tyle. Nie ma siły aby wtedy pobrali z waszego konta, no jest taka siła - nakaz komornika oraz sąd i nikt więcej
-
Gość: , *.play-internet.pl
2012/02/02 16:03:16
a jak manager jest w weekend obecny to sie ukrywa, jak to było w moim przypadku w Pure Fitness Szczecin ;-)
-
Gość: Adrianek, *.dynamic.chello.pl
2012/02/24 20:15:08
10 zl oplaty za niewlasciwy bank do pobierania oplat do umowy opiewajacej na 100 zl miesiecznie = 10zl +100zl=110zl ale wprzypadku wplaty w recepcji juz nie 100zl umowa plus 10 za zaplate w klubie doliczaja takze 10zl za niewlasciwy bank, kpina,paranoja a krotko mowiac oszustwo.Zastanawiam sie czy wadliwe swiadczenie uslugi w postaci ogromnie utrudnionego korzystania ze sprzetow jak i szafek spowodowane nadmierna iloscia sprzedanych czlonkostw jest podstawa do wypowiedzenia im umowy przed terminem.
-
Gość: Darko, *.dynamic.chello.pl
2012/03/11 22:16:54
Powiem tak ! Pure to jak plaster jak się przykleją to ciężko odkleić :)
-
Gość: xxx, *.play-internet.pl
2012/03/19 00:19:19
Witam a ja płacę za ten cały pure 155 zł z tym, że 10 to prowizja dla banku niby i tam trochę więcej bo mogę odstąpic od umowy w każej chwili, też ma ktośc co takiego? a z tego co widzę, to za dużo chołoty jest już w pure fitness Szczecin i raczej nie bawem mnie juz tam nie bedzie, czasami trzeba czekać z bieznia co jest komletna bzura
-
Gość: Gość, *.play-internet.pl
2012/04/13 15:46:58
A w Pure w Szczecinie KRADNĄ w szatniach!! Pilnujcie ludzie swoich rzeczy!
-
Gość: aga, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/04/22 20:25:23
witam w czwartek 19.12.2012 wpisałam się do pure fitness w Gliwicach czy do dziesięciu dni mogę zrezygnować proszę o szybką odpowiedź
-
Gość: aga, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/04/22 20:26:07
przepraszam wpisałam sie 19.04,2012
-
Gość: kasia, *.dynamic.chello.pl
2012/07/04 23:18:36
nie polecam pure fitness szczecin! wielkie oszustwo! podpisujesz umowę na promocję a potem doliczają sobie dodatkowe kwoty!!!
-
Gość: TORO, *.home.aster.pl
2012/07/10 22:59:31
HOLMES to naciągacze! Nawet tam nie wchodźcie na chwilę bo was oskubią :( Kto podpisze z nimi umowę - przegra.
-
Gość: klientka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/09/07 18:00:25
PureFitness we Wrocławiu, to samo. Uważajcie, nie podpisujcie tych umów, zmieniają umowy jak chcą, podnoszą opłaty i twierdzą, że kartka na boku ściany to informacja. To jest skandal, niezgodne z prawem. Nie można zrezygnować, bo i tak każą płacić, pomijam fakt, że obsługa fatalna.
-
Gość: niet, *.128.5.190.static.cdpnetia.pl
2012/10/17 13:29:12
ale czemu wy się dziwicie przeciez tak robia wszystkie telefonie cyfrowe, telewizje kablowe, operatorzy internetu, itd.

Pure nie jest niczym nadzwyczajnym.
-
Gość: prawnik z zamiłowania, 175.176.229.*
2012/10/22 22:45:49
Zastanawiałem się nad klubem Pure w szczecińskiej Kaskadzie. Traf chciał, że trafiłem tutaj. Przeczytałem i widzę, że klub Pure nie szanuje ludzi - czytam jak wielu jest takich, którzy czują się oszukani i okradzeni. Zamierzam wybrać inny klub, a sprawą umów klubu Pure zainteresuje stosownego znajomego. Robię to bo mam dużo czas i zamiłowania.
-
Gość: dżaga, *.dynamic.chello.pl
2012/12/19 23:04:14
Też jestem jak widać nie jedyną naiwną klientką pure. Jutro skladam rezygnację. Tam w około jest jeszcze pare klubów, myśle że sie do któregoś wybiorę, z góry dzięki za informacje czego mam sie spodziewać. Trzymajcie za mnie kciuki...
-
Gość: aga, *.adsl.inetia.pl
2013/03/05 14:54:34
Ja do dziś się bujam z komornikami przez pure , niestety w porywie zapłaciłam za 10 lekcji u trenera 1235 złotych .... tego też nie mogę wycofać .... coś okropnego
-
Gość: Paweł1111, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/11/22 16:23:34
Witam, odswierzam troche stary temat ale sam popadlem w klopoty z jednym z poznańskich klubow, jakies pol roku temu chcialem przepisac karnet na znajomego ale okazalo sie , ze taka mozliwosc nie istnieje wiec postanowilem zrezygnowac z tego karnetu, do klubu nie uczeszczalem juz od ponad miesiaca ale zostalem poinformowany, ze za zalegly miesiac i tak musze zaplacic poniewaz byla umowa, zgodzilem sie na to. Mimo, ze tlumaczylem panu przedstawicielowi ze nie bede przebywal w poznaniu w najblizszych miesiacach ten jednak namawial mnie na rozne promocje, powiedzialem ze moze sobie pisac co chce byle bym juz nie ponosil dodatkowych oplat i na tym sprawa sie zakonczyla ... tak myslalem, po jakis 3 miesiacach dostalem telefon, ze mam jakies zaleglosci wytlumaczylem, ze juz zrezygnowalem dawno z czlonkostwa i to chyba jakas pomylka pan mnie przeprosil powiedzial, ze wszystko jest ok i jeszcze przejzy dokumenty i jesli cos bedzie nie tak to oddzwoni, nie oddzwonil czyli wszystko ok, po jakis 2 miesiacach taki sam telefon i znowu przeprosiny ... juz o wszystkim zap[omnialem ale jakies 2 tygodnie temu dostalem znowu identyczny telefon i dzien po nim poczta przyszla faktura do zaplacenia 600+ zl, oddzwonilem do milego pana o co tu wkoncu chodzi bo to juz jest lekka przesada, powiedzial, ze wszystko ok ale mam przyjsc osobiscie i jeszcze raz napisac wypowiedzenie bo tamtego nie ma, poszedlem wszystko ladnie pieknie ale okazalo sie ze mam napisac wypowiedzenie i ... uregulowac platnosc, spytalem sie dlaczego skoro wielokrotnie zapewnial mnie, ze wszystko jest ok, powiedzial ze niema innej mozliwosci ... jednak po dluzszej rozmowie okazalo sie ze jest inna mozliwosc, zalatwimy sprawe jesli zaplace chociaz 300 zl, czekam wlasnie za mailem od ich menadzera ale uwazam ze to juz zakrawa pod celowe wprowadzanie w blad oraz wyludzenie ?? czy wie ktos moze czy dalo by sie cos z tym zrobic, dlaczego mam dawac komus pieniadze za nic ??
-
Gość: Alibi, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/12/12 23:51:02
-
Gość: Eciepecie, *.wtvk.pl
2014/03/03 23:07:14
Ciekawostka: byłam klientką Pure Jatomi przez rok, jednak nie zdecydowałam się przedłużyć umowy. Poszłam do klubu, wypełniłam tam wniosek podany mi przez managera i pożegnałam się z tą firmą. Według umowy odstąpienie miało nastąpić po meisiącu i tak też się stało. Dostałam pożegnalnego maila, karta członkowska nei działa itd. itp. Co ciekawe natomiast, Pure z uporem maniaka bezprawnie co meisiąc ściąga mi pieniądze z konta za abonament z któego zrezygnowałam. Miałam podobną sytuację wcześniej. Zablokowałam polecenie zapłaty w banku po czym dostawałam maile o tym że rosną mi odsetki za nieopłacanie składek. Wszystko skończyło się dobrze po rozprawie sądowej, ale wcześneijsze pisma od rzecznika praw konsumenta nie dawały żadnego skutku.
-
Gość: MTS, *.static.ip.netia.com.pl
2016/09/09 14:22:40
Od kluby pure jatomi radzę trzymać się z daleka.
Artykuł jak najbardziej prawdziwy i przechodzę to właśnie na swojej skórze.
Nawet z zaświadczeniem lekarskim o niezdolności do korzystania z usług klubu, wypowiedzeniem i zapłaceniem składki za jeden kolejny miesiąc moja sprawa trafiła do windykacji.
Tłumaczenia klubu? "warunki umowy w między czasie uległy zmianie"
0 aneksów, informacji, managera jak trzeba to nie ma, na recepcji pytają najpierw o imię i nazwisko jak się chce z managerem porozmawiać (pewnie mają tam swoje notatki) i jeśli temat jest niewygodny (np. próba rozwiązania umowy) "managera nie ma"...
Uwaga na tej złodziejski, fałszywy pseudo biznesik zwany pure!