Piotr Miączyński
Od ponad dekady dziennikarz gospodarczy GW. Współautor książki "Fortuna po polsku" oraz „Łowców Milionów".
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Reserved oskarżany przez internautów o promocję nazizmu

Wszystko przez koszulę z naszywkami kosztująca w sklepie internetowym sieci 99 zł. Zdaniem części internautów nawiązuje ona do nazizmu.

Koszula jest w stylu militarnym, jasna, z naszywkami. Model w nią ubrany łysy. Sam ciuch na dodatek jest błędnie opisany, bo na zdjęciu  opis mówi o 177 cm modelce. Chyba, że ja czegoś nie dostrzegam. 

Zrzut_ekranu_20170413_o_13.57.57

Komentarze na profilu Reserved są bezwzględne.

„Czy elementem nowej kampanii będzie noc kryształowa?“

„Stylizacja na neonazistę. Jak można w kraju, który tyle wycierpiał z rąk i karabinów nazistów stworzyć taką linię odzieży, która nawet nie przypomina, ale replikuje strój niemieckich bojówek. Kto tu upadł na głowę i z kim zamienił się mózgiem????? Bojkotuj Reserved.“

Od razu też zaczęły powstawać memy, uderzające w markę.

Część osób biorących udział w dyskusji podnosi, że strój wzorowany jest na amerykańskim mundurze z okresu II wojny światowej. To jednak oponentów nie przekonuje. Twierdzą, że sama stylizacja: wygolona głowa oraz glany nie pozostawiają tu żadnych wątpliwości.

Ja bym zauważył, że sam robię się łysy a nie jestem skinheadem, ale prawdopodobnie nikogo to nie przekona. Dlaczego?

Kto sieje wiatr zbiera burzę

Bo to kolejna w ostatnim czasie kontrowersyjna decyzja sieci. Bo czegóż to ostatnio tu nie było.

Niedawno przez sieć przetoczył się filmik, w którym urocza cudzoziemka prosiła ludzi o pomoc w znalezieniu chłopaka z Polski, niejakiego Wojtka.

Po kilku dniach okazało się, że chodzi tutaj nie o pomoc komukolwiek tylko zwykłą, na dodatek durną reklamę Reserved. Część osób udostępniających w dobrej wierze ten film, poczuła się wykorzystana.

Wcześniej były problemy z podatkami (na właściciela Reserved, spółkę LPP czai się UKS w Gdańsku, chce mu dosoli 24 mln zł ekstra).

- W protokole UKS wskazał, iż w jego ocenie za 2012 rok emitent niewłaściwie ustalał koszty uzyskania przychodu, zwłaszcza w odniesieniu do wydatków na sublicencje na korzystanie ze znaków towarowych wniesionych aportem do spółki cypryjskiej (Gothals Ltd) – pisała spółka.

A co o koszuli sądzi LPP?

- Wojskowe motywy to w tym roku bardzo silny trend w modzie, ale komentarze internautów pokazują, że jedna z męskich koszul i stylizacja, w jakiej została przedstawiona, wzbudziły negatywne skojarzenia. W związku z tym podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu tego modelu ze sprzedaży on-line i w sklepach stacjonarnych – odpowiada na moje pytanie Marta Chlewicka Rzecznik Prasowy  LPP.

Obawiam się jednak, że spółce zbyt dużo się ostatnio zebrało. LPP a w szczególności Reserved ma spory kłopot wizerunkowy. I jego usunięcie będzie trwało lata. Bo brand zaczął się źle kojarzyć. 

czwartek, 13 kwietnia 2017, miaczynski

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Kot Behemot, *.riz.pl
2017/04/14 12:08:15
Moze dziwny jestem, ale nie widze w tym problemu. Jesli ktos ma ochote nosic cos takiego, to niech sobie nosi. Zupelnie nie widze problemu wizerunkowego. Problemem wizerunkowym jest ignorowanie reklamacji albo uzywanie slabej jakosci materialow. To sa rzeczy, ktore swiadcza o nieuczciwosci wobez klienta. Podobienstwo do mundurow... widzialy galy co braly;)
-
Gość: Abc, *.dynamic.chello.pl
2017/04/15 00:16:05
-
2017/04/18 10:07:04
jaka głupota
-
2017/04/18 10:40:03
do wszystkiego można się doczepić
-
Gość: katanaka1928, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
2017/04/19 11:16:19
Dzień dobry,

Agencja Artexis sp. z o. o. prowadziła niedawno konkurs promocyjny margaryny Palma w sieci Tesco. Konkurs zachęcający, bo przecież:
" Robot kuchenny dla osoby, która w danym dniu trwania Promocji dokona poprawnego Zgłoszenia Konkursowego oraz w ocenie Jury najlepiej odpowie na pytanie konkursowe"
" Bony Podarunkowe do sieci sklepów DUKA o wartości 100 PLN dla kolejnych 10 osób, które w danym dniu trwania Promocji dokonają poprawnego Zgłoszenia Konkursowego oraz w ocenie Jury poprawnie odpowie na pytanie konkursowe"
Konkurs trwał od 6 do 15 kwietnia, więc jakby nie patrzył- 10 robotów thermomix, 100 bonów do Duka.
A co na to agencja?
Agencja na to, że wcale nie, bo w całym konkursie jest 1 robot i 10 bonów. Tylko co z Regulaminem?
konkurs.zrobmycosdobrego.pl/tesco

Pozdrawiam,
-
2017/04/20 00:03:33
Jakies 5 lat temu obejrzałem film o "nieletnich pracownikach" z Bengladeszu, którzy za bardzo drobne pieniadze szyli te szmaty dla Rezerwed. Od tego momentu omijamy ze znajomymi i rodziną szerokim łukiem ta siec i wszystkie inne marki tej korporacji. Ja nie musze nic bojkotowac, po prostu sie szanuję i tyle.
-
2017/04/20 00:14:43
A zreszta sami sobie poczytajcie. Co tu komentowac...

cleanclothes.pl/materialy/publ_22_grubymi_nicmi_szyte_raport_ccp.pdf
-
2017/10/31 10:38:40
Bardzo podoba mi się powyższy artykuł
-
Gość: Tymoteusz1, 78.10.209.*
2018/05/07 08:12:47
Cóż, problemy pierwszego świata... Jeżeli Wam nie odpowiada dana marka, to po prostu przerzućcie się na inną, a nie zaczynajcie z nimi wojny. Jaki ma to sens? Ja i tak zamawiam większość rzeczy przez internet, a dostarcza mi je tani kurier dpd. To pozwala zaoszczędzić wiele nerwów, co i Wam polecam.
-
2018/09/04 12:58:39
Teraz to wszystkich oskarżają, ludzie mają jakąś większą świadomość prawną to od razu wykorzystują. No tak już jest a nasze prawo ma wiele luk które można łatwo wykorzystać na swoją korzyść. Coraz więcej osób z tego prawa korzysta i sądzą się o takie rzeczy.